Nowa galeria Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - 2.04.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - K. Sawicka, A. Romanowicz, publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - 2.04.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - K. Sawicka, A. Romanowicz, publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Spotkanie uczniów klas VIII z przedstawicielami Zespołu Szkół w Niećkowie - 31.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Ogólnopolska Zbiórka Żywności "TAK, POMAGAM!" - 28 - 29.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Konkurs BRD - Etap Gminny - 28.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Rekolekcje Wielkopostne - 23-25.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Wielki Post - wystawa została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Światowy Dzień Wody - 22.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody (World Water Day) obchodzony jest co roku 22 marca,
a tegoroczne hasło "Ochrona lodowców" przypomina nam, jak kluczową rolę odgrywają one w globalnym systemie wodnym. Lodowce stanowią jedno z najbardziej wrażliwych środowisk na skutki globalnego ocieplenia. To globalna inicjatywa ustanowiona przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1992 roku, aby zwrócić uwagę na znaczenie wody oraz promować działania mające na celu jej ochronę i zrównoważone gospodarowanie.
Światowy Dzień Wody ma na celu:
W związku z tym nasi uczniowie, uczęszczający na koło przyrodnicze wykonali prace plastyczne, promujące obchody Światowego Dnia Wody i sporządzili wystawę swoich prac.
Do przygotowania prac dołączyli też chętni uczniowie z klas 4-8. Wszystkie prace zostały ocenione. Dziękujemy za tak liczne zaangażowanie.
Światowy Dzień Wody- jest bardzo dobrą okazją do rozmowy z uczniami, jak wydawałoby się małe, codzienne decyzje pozwalają lepiej zadbać o zasoby wodne na poziomie lokalnym i globalnym. W piątek 21 marca zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne na lekcjach przyrody w klasach: 4c i podczas koła przyrodniczego z uczniami klasy 4b oraz na lekcjach biologii w klasach: 5b i 7a. Zajęcia przeprowadziła nauczycielka biologii - Bożena Daniłowska.
Nowa galeria Dzień Poezji - 21.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Dzień Kolorowej Skarpetki - Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa - 21.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
W środę 19 marca odbył się konkurs czytelniczy dla kl. 2 i kl. 3 ,,Znam wiersze Juliana Tuwima", w którym udział wzięło 4 uczniów kl. 2 i 14 uczniów kl.3. Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy drugie: III miejsce Maja Cimochowska kl.2a, II miejsce Bartosz Siwik kl.2a, III miejsce Zuzanna Badurek kl.2c,
Klasy trzecie: I miejsce Antoni Dąbrowski kl.3a, II miejsce Julian Cimoch kl.3b, III miejsce Liliana Foltyńska kl.3b.
Wyróżnienie: Kornelia Karwowska kl.3c, Adela Siedlecka kl.3b, Ksawier Burzyński kl.3a.
Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie.Gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym! Anna Wojsław
Organizator konkursu: p. Anna Wojsław; publ.p. I.Albińska
fot. p. I. Albińska
Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Regularne szczotkowanie zębów pomaga utrzymać je w dobrej kondycji. Zdrowe zęby i dziąsła to podstawa pięknego uśmiechu. Pamiętajmy o nitkowaniu i płukaniu jamy ustnej dla jeszcze lepszych efektów. Warto dbać o higienę jamy ustnej każdego dnia.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę prac plastyczno-technicznych wykonanych z niezwykłą starannością przez naszych utalentowanych uczniów. Ekspozycje prezentują różnorodne techniki i materiały oddając kreatywność i zaangażowanie młodych twórców. To doskonała okazja, aby podziwiać ich umiejętności i oryginalne pomysły. Wystawy prac możemy zobaczyć w salach lekcyjnych i w świetlicy szkolnej:)
2 kwietnia 2025 w naszej szkole po raz pierwszy odbył się ogólnopolski konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej The Big Challenge
Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i wspieranie nauczania języka angielskiego w szkołach.To doskonałe narzędzie motywacyjne, które łączy ogólnopolskie wydarzenie z dobrą zabawą. Co roku, w polskiej edycji konkursu bierze udział ponad 20 tysięcy uczniów. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie piskim i ełckim, która wzięła udział w tym konkursie :)
Wyniki jak i nagrody będą na początku czerwca.
DZIĘKUJĘ UCZNIOM ZA UDZIAŁ :)
DZIĘKUJĘ NAUCZYCIELOM ZA WSPÓŁPRACĘ :)
:) SZCZEGÓLNIE DZIĘKUJĘ PANI KATARZYNIE SAWICKIEJ
ZA UDOSTĘPNIENIE SALI INFORMATYCZNEJ 212
DO PRZEPROWADZENIA KONKURSU :)
Dzień IV – Pożegnanie z Londynem!
Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty przy imponującej Arenie O2, a następnie podziwialiśmy Londyn z góry, przemierzając Tamizę kolejką Cloud Cable Car. Nie mogło zabraknąć wizyty w historycznej Tower of London, gdzie poznaliśmy tajemnice brytyjskiej monarchii i legendę kruków. Tuż obok zachwycił nas majestatyczny Tower Bridge, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta.
Na pożegnanie z brytyjską kuchnią spróbowaliśmy klasycznych Fish & Chips, by w pełni poczuć smak Londynu. Teraz nasi uczniowie są już w samolocie, zmierzając w stronę Polski.
To była niezapomniana przygoda pełna wrażeń i wspomnień na całe życie!
Dzień III – Londyn pełen kontrastów!
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy w City of London, gdzie mogliśmy poczuć atmosferę finansowego serca stolicy. Zobaczyliśmy Bank of England, Guildhall, St. Paul’s Cathedral oraz London Stock Exchange. Spacer po historycznych mostach London Bridge i Millennium Bridge zaprowadził nas do artystycznej dzielnicy Bankside, gdzie odwiedziliśmy Tate Modern i legendarne Shakespeare’s Globe. Nie zabrakło też chwili na kulinarne odkrycia w Borough Market!
Drugą część dnia spędziliśmy w eleganckiej dzielnicy Kensington & Chelsea. Spacerowaliśmy po Hyde Parku i Kensington Gardens, podziwiając Albert Memorial i słynne Royal Albert Hall. Wisienką na torcie była wizyta w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogliśmy stanąć oko w oko z gigantycznymi dinozaurami!
Dzień II – Londyńska podróż w czasie i przestrzeni!
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od fascynującej wizyty w British Museum, gdzie mogliśmy podziwiać skarby historii z całego świata. Następnie wskoczyliśmy na double-deckera, by poczuć prawdziwy londyński klimat!
Nie mogło zabraknąć również Pałacu Buckingham, gdzie podziwialiśmy siedzibę brytyjskiej monarchii. Kolejnym punktem programu był przejazd DLR przez Canary Wharf – nowoczesne centrum biznesowe, które zachwyciło nas swoją architekturą.
Dzień zakończyliśmy w królewskiej dzielnicy Greenwich, odwiedzając Old Royal Naval College, Cutty Sark, Queen’s House oraz słynny Południk Zerowy w Royal Observatory.
Dzień I naszej szkolnej przygody w Londynie!
Nasi uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od serca brytyjskiej polityki i historii – City of Westminster. Zobaczyli m.in. Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, London Eye, Downing Street, St. James’s Park, Trafalgar Square oraz Admiralty Arch.
Następnie przeszli przez tętniący życiem West End, odwiedzając Soho, Chinatown i słynne Piccadilly Circus. Pierwszy dzień pełen wrażeń, a to dopiero początek naszej londyńskiej przygody!
Nowa galeria Realizacja Projektu Szkoła Międzypokoleniowa - III 2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Realizacja Projektu „Szkoła Międzypokoleniowa” w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej, marzec 2025 roku
Wstęp:
W marcu 2025 roku, w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej, z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem, pod czujnym okiem pani Katarzyny Sawickiej, zrealizowano projekt „Szkoła Międzypokoleniowa”. To wyjątkowe przedsięwzięcie miało na celu nie tylko edukację seniorów w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych, ale przede wszystkim stworzenie przestrzeni do międzypokoleniowego dialogu, wzajemnego zrozumienia i budowania trwałych relacji. Projekt ten stanowił most łączący doświadczenie życiowe seniorów z otwartością i entuzjazmem młodych uczniów. W projekcie wzięło udział łącznie 33 uczniów oraz 33 seniorów, w tym członkowie lokalnych Kół Emerytów, dziadkowie i babcie uczniów.
Realizacja projektu:
Podsumowanie:
Projekt „Szkoła Międzypokoleniowa” okazał się nie tylko sukcesem edukacyjnym, ale przede wszystkim ludzkim. Uczniowie i seniorzy stworzyli więzi, które wykraczają poza mury szkoły. Seniorzy zyskali pewność siebie w cyfrowym świecie, a uczniowie nauczyli się empatii, cierpliwości i szacunku. To była prawdziwa lekcja życia, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjątkowego projektu. Uczniom za ich zaangażowanie i pasję, seniorom za otwartość i chęć nauki, a także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wspierali nas w tym przedsięwzięciu.
Jesteśmy przekonani, że ten projekt na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie inspiracją do dalszych działań na rzecz integracji międzypokoleniowej.
Katarzyna Sawicka (lider projektu)
Nowa galeria Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2025 - 20.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
20 marca 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, który zgromadził 27 uczniów z różnych klas. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami matematycznymi, które miały na celu nie tylko sprawdzenie ich wiedzy, ale także rozwijanie logicznego myślenia i popularyzację matematyki.
Uczniowie brali udział w czterech kategoriach. W kategorii „Żaczek” wzięło udział 5 najmłodszych entuzjastów matematyki, w „Maluchu” i „Beniaminie” po 9 uczniów, a w „Kadecie” 4 starszych kolegów. Każdy z nich z determinacją rozwiązywał zadania, starając się wykazać swoje umiejętności.
Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała pani Katarzyna Sawicka, która pełniła funkcję koordynatora oraz pani Anna Wojsław. To dzięki ich zaangażowaniu i organizacji, uczniowie mogli w komfortowych warunkach skupić się na rozwiązywaniu zadań.
Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” to inicjatywa, która ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów na całym świecie. W Polsce organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Konkurs stwarza uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w międzynarodowym gronie, a także stymuluje ich zainteresowanie przedmiotem.
Po zakończonym konkursie każdy uczestnik otrzymał upominek – logiczną kostkę układankę. Ten drobny prezent był nie tylko podziękowaniem za udział, ale także zachętą do dalszego rozwijania umiejętności logicznego myślenia.
W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej panowała atmosfera skupienia i zdrowej rywalizacji. Uczniowie, pełni wrażeń, opuszczali salę konkursową, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na ogłoszenie wyników, które pozwolą wyłonić najlepszych matematyków.
Nowa galeria Pop Art - wystawa prac uczniowskich została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Powered by aSc EduPage