• Światowy Miesiąc Autyzmu

• Światowy Miesiąc Autyzmu jest powszechnie obchodzony w kwietniu, jako kontynuacja przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zwłaszcza w tym miesiącu uczymy, jak istotne jest zrozumienie i akceptacja osób z autyzmem oraz jak ważne jest okazywanie tym osobom empatii.

A jak to było u nas...

Zorganizowaliśmy Niebieskie Igrzyska !

Jest to wydarzenie o charakterze sportowym i edukacyjnym. Przez kilka kolejnych dni uczniowie klas 1-3 promowali otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wycinali niebieskie serduszka, rozwiazywali quizy i wykonywali plakaty. W niektórych klasach odbyły się pogadanki na temat odmiennego spostrzegania świata przez osoby dotknięte autyzmem. Na korytarzach pojawiły się gazetki, przypominające o tym jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej.Dzieciaki chętnie fotografowały się też w specjalnie przygotowanych na tą okazję niebieskich skrzydłach motyla, a przyświecało nam  motto :

"Każde dziecko może stać się pięknym motylem kiedy damy mu szansę, czas, cierpliwość, akceptację i miłość".

Druga część Igrzysk była sprawdzianem możliwości sportowych każdego z ponad 150 uczestników, ale przede wszystkim był to dzień dobrej zabawy. Kolejny raz dowiedliśmy, że sport łączy – a nie dzieli.Mamy nadzieję, że takie wartości jak: szacunek, empatia, zrozumienie i akceptacja będą towarzyszyć naszym uczniom nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok.

Dzięki uprzejmości jednego z rodziców, Pana Kamila Świderskiego > Foto-Kamil Fotografia & Film<  zawody sportowe zostały uwiecznione na pięknym filmie zrealizowanym z lotu ptaka, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:Aleksandra RomanowiczJulia SiedleckaEmilia Rydzewska

Film i fotografia:A.RomanowiczFoto-Kamil Fotografia & Film

Niebieskie Igrzyska z okazji Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu

• Zbiórka zużytych baterii - Konkurs "Edukujemy - Pomagamy"

• Nowa galeria Zbiórka zużytych baterii - Konkurs "Edukujemy - Pomagamy" została dodana do albumu fotograficznego

(fot. i publ. - K. Sawicka)

Nasza szkoła wzięła udział w IV – ej edycji II – ego cyklu Konkursu zbiórki zużytych baterii ph. „Edukujemy – Pomagamy”. Przekazaliśmy 9 kartonów zużytych baterii Firmie REBA z przeznaczeniem na pomoc w zakupieniu żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla laskowskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego (Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach).

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Koordynatorzy akcji – Katarzyna Sawicka, Bożena Daniłowska, Beata Zapolska

• Akcja Żonkil - 19.04.2024r.

• Nowa galeria Akcja Żonkil - 19.04.2024r. została dodana do albumu fotograficznego

(fot. - R. Łuba, publ. - K. Sawicka)

Już kolejny raz nasza szkoła włącza się w akcję społeczno–edukacyjną „Żonkile” organizowaną przezMuzeum Historii Żydów Polskich POLIN – upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.

Uczniowie obejrzeli prezentacje na temat wydarzeń w getcie, obejrzeli filmy na youtubie, na których ambasadorzy akcji opowiadali o swoich odczuciach oraz wspomnieniach. Zapoznali się również z materiałami przesłanymi przez organizatorów, m.in.:

Film na podstawie opowiadania "Było-nie ma-jest" Katarzyny Jackowskiej-Enemuo

Słuchowisko "Szuflada"

Film "Będę pisać"

"Zdążyć przed Panem Bogiem" na podstawie reportażu Hanny Krall,

a także własnoręcznie wykonali z papieru żonkile. Dowiedzieli się również dlaczego właśnie ten kwiat jest symbolem akcji.

Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja i nasz udział w akcji.

Koordynatorki akcji w szkole:  Dorota Suchwałko i  Renata Łuba

Podziękowanie dla szkoły      podziekowania.pdf

• Akcja "Pamiętamy. Katyń 1940" - 13.04.2024r.

• Nowa galeria Akcja "Pamiętamy. Katyń 1940" - 13.04.2024r. została dodana do albumu fotograficznego

(fot. - Renata Łuba, publ. - K. Sawicka)

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii społeczno - edukacyjnej "Pamiętamy. Katyń 1940" Podczas zajęć nauczyciele przeprowadzili wykłady, wyświetlili filmy o zbrodni katyńskiej. Uczniowie przygotowali gazetkę informacyjną, wykonali plakaty, rozdawali społeczności naszego miasta Guzik Katyński - przypinkę, symbol tamtych wydarzeń.

• SZKOLNY KONKURSU MATEMATYCZNO – PLASTYCZNY „JAK WIDZĘ MATEMATYKĘ?”

• W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej odbył się konkurs matematyczno-plastyczny ,,Jak widzę matematykę?”, który przeznaczony był dla uczniów klas I – III.

Celem konkursu było:

- propagowanie matematyki w życiu codziennym,

- rozwijanie pasji i zainteresowań matematycznych i artystycznych,

- dostrzeganie przez uczniów wpływu matematyki na otaczający je świat,

- rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia,

- wzmacnianie wiary we własne możliwości,

- twórcza interpretacja otaczającego świata.

Dnia 18.03.2024r. spośród 10 prac konkursowych  komisja w składzie:

1. Bożena Narewska –przewodnicząca
            2. Aleksandra Romanowicz – członek
            3. Bronisława Romankiewicz – członek

ogłosiła następujące wyniki:

I  miejsce -  Maja Cimochowska – kl. I a

II miejsce –Dominik Szarowski - kl. I c

III miejsce – Marta Olszewska – kl. 1 a

Wyróżnienia otrzymali:

Marcin Łapszys – kl. I c

Lena Czarnecka – kl. II a

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Karolina Akus, Julia Siedlecka