Nowa galeria Dzień Chłopaka została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - B. Dzięgielewska, publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Dzień Chłopaka została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - B. Dzięgielewska, publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Kiermasz ciast na leczenie Rafała Kaczyńskiego - 1.10.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Dzień Głośnego Czytania - 29.09.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - K. Sawicka, B. Dzięgielewska, publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Europejski Dzień Języków Obcych - 26.09.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - Ula Borucka, publ. - K. Sawicka)
Europejski Dzień Języków Obcych jest obchodzony co roku 26 września. W naszej szkole również. Z tej okazji promujemy wśród uczniów różnorodność kulturową i językową Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Klasy 7 - 8 brały udział w projekcie, którego głównym celem było wykonanie plakatów przedstawiających wybrane kraje europejskie uwzględniając m. in. aspekt językowy i ciekawostki. Dodatkowo można było wykonać pracę stanowiącą odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Wystawę można podziwiać na II piętrze naszej szkoły obok sali 218. Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego rozwiązywane były quizy językowe sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu.
Nowa galeria Zajęcia świetlicy - Żyj zdrowo, na sportowo została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego - 28.09.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Warsztaty dziennikarskie dla wolontariuszy - Orzysz, 22 - 24.09.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Klasa 1 b wykonanła 3 zadanie z programu "Klasa w terenie". Tym razem należało odwiedzić ciekawe miejsce , tym miejscem była Biblioteka Publiczna w naszej miejscowości. Stały kontakt z biblioteką jest niezwykle ważny w promowaniu czytelnictwa zwłaszcza uczniów klas najmłodszych. Panie przygotowały dla pierwszaków ciekawe zajęcia, podczas których wspaniale bawiliśmy się bum bum rurkami. Wysłuchaliśmy opowiadania i porozmawialiśmy o uczuciach oraz o tym, co to znaczy -Dobry. Wykonaliśmy dla kolegów serduszka przyjaźni i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
21 września klasy 1a i 1c, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Klasa w terenie” wybrały się na wycieczkę autokarową do wioski zielarskiej – Nitki. Dzieciaki brały udział w warsztatach zielarskich, w trakcie których poznały właściwości lecznicze niektórych ziół, mogły ich dotknąć, zobaczyć jak rosną i pachną, a nawet zjeść. Następnie dzieci przeszły się ścieżką sensoryczną, złożoną m.in. z kamyków, szyszek, kory i piasku. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Dzieciaki miały mnóstwo zabawy, uśmiech nie schodził im z twarzy. Taka lekcja w terenie to ciekawe doświadczenie dla wszystkich uczniów.
Nowa galeria Przekazanie odzieży, butów i zabawek na Ukrainę - IX 2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria 30. Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2023 - 18.09.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - K. Sawicka, B. Dzięgielewska, publ. - K. Ssawicka)
Nowa galeria Dzień Kropki w klasach I -III została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
15 września - Dzień Kropki
Początek tej historii ma miejsce w 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”. To historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie. I z tą jedną kropką wszystko się zmieniło. To początek drogi Vashti. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić tę pierwszą kropkę. Od tamtej pory kropka z opowiadania Petera H. Reynoldsa stała się symbolem kreatywnosci i inspirowania, a Międzynarodowy Dzień Kropki świętowany jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie.
A tak świętowaliśmy go w klasach 1-3 naszej szkoły.
A. Romanowicz
Nowa galeria Dzień Kropki - 15.09.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - K. Sawicka, B. Dzięgielewska, publ. - K. Sawicka)
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Wydarzenie: Trening pokazowy z piłki nożnej i piłki siatkowej oraz nabór do sekcji
Data: 6.09.2023r.
Miejsce: Hala sportowa im. Kazmierza Górskiego w Białej Piskiej
Cel główny projektu:
Projekt "GameOn" ma na celu promocję i ochronę zdrowia poprzez promowanie aktywnego stylu życia oraz zwrócenie uwagi na problem otyłości, który dotyka współczesne społeczeństwo, w tym uczniów naszej szkoły. Poprzez organizację treningów i sekcji sportowych, projekt dąży do zapewnienia uczniom możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijania swoich umiejętności sportowych.
Harmonogram wydarzenia:
Rozpoczęcie (godzina 16:00): Przywitanie uczestników, przedstawienie celów projektu "GameOn" oraz krótka prezentacja planu treningowego.
Trening piłki nożnej: Trening będzie prowadzony przez doświadczonych trenerów piłki nożnej, którzy pomogą uczestnikom rozwijać umiejętności techniczne, takie jak drybling, podania i strzały na bramkę.
Trening piłki siatkowej: Jednocześnie odbędzie się trening piłki siatkowej, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję uczyć się zasad tej popularnej dyscypliny sportowej.
Przerwa: Krótka przerwa na odpoczynek i przekąski.
Nabór do sekcji: Po treningach, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o sekcjach piłki nożnej i siatkówki, które będą organizowane w ramach programu "GameOn". Osoby zainteresowane dołączeniem do tych sekcji będą mogły zarejestrować się i uzyskać informacje na temat terminów i godzin treningów.
Podsumowanie: Podsumowanie treningów i informacje na temat kolejnych kroków projektu "GameOn". Wspólne przekazanie przesłania o znaczeniu aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.
Co zabrać ze sobą:
Wygodny strój sportowy
Obuwie sportowe
Wodę do picia
Pozytywne nastawienie i gotowość do zabawy!
Projekt "GameOn" ma na celu stworzenie przyjaznej i aktywnej społeczności sportowej w naszej szkole, a jednocześnie podniesienie świadomości na temat problemu otyłości i jej konsekwencji. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tym wydarzeniu i dołączenia do sekcji sportowych, aby razem działać na rzecz zdrowia i aktywnego stylu życia.
Nowa galeria Zajęcia informatyki - Bezpieczni w sieci została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 4.09. 2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria 84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej - 1.09.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Szkolenie - Udzielanie pierwszej pomocy została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
25 października uczniowie klas pierwszych spotkali się z dzielnicowym Adamem Trzonkowskim. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i na jej terenie. Przypomniał zasady poruszania się po drogach i numery alarmowe. Największą atrakcją było dotknięcie kajdanek i założenie policyjne czapki. Na zakończenie dzieci podzękowały za spotkanie wręczając pamiatkową laurkę i torbę kasztanów, które zasilą zbiórkę dla chorej Marcelinki.
Dziś uczniowie klas pierwszych rozpoczęli realizację pierwszego zadania z programu "Klasa w terenie", naszym celem było częściowe poznanie naszego miasteczka, jego herbu i nazw ulic. Przy okazji świetnie bawiliśmy się w Parku Miejskim.
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Powered by aSc EduPage