• Dzień Kropki w klasach I - III

• Nowa galeria Dzień Kropki w klasach I -III została dodana do albumu fotograficznego

(publ. - K. Sawicka)

15 września - Dzień Kropki

Początek tej historii ma miejsce w 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”. To historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie. I z tą jedną kropką wszystko się zmieniło. To początek drogi Vashti. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić tę pierwszą kropkę. Od tamtej pory kropka z opowiadania Petera H. Reynoldsa stała się symbolem kreatywnosci i inspirowania, a Międzynarodowy Dzień Kropki świętowany jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie.

A tak świętowaliśmy go w klasach 1-3 naszej szkoły.

A. Romanowicz

• Projekt GameOn

• (fot. i publ. - K. Sawicka)

Wydarzenie: Trening pokazowy z piłki nożnej i piłki siatkowej oraz nabór do sekcji

Data: 6.09.2023r.

Miejsce: Hala sportowa im. Kazmierza Górskiego w Białej Piskiej

Cel główny projektu:
            Projekt "GameOn" ma na celu promocję i ochronę zdrowia poprzez promowanie aktywnego stylu życia oraz zwrócenie uwagi na problem otyłości, który dotyka współczesne społeczeństwo, w tym uczniów naszej szkoły. Poprzez organizację treningów i sekcji sportowych, projekt dąży do zapewnienia uczniom możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijania swoich umiejętności sportowych.

Harmonogram wydarzenia:

Rozpoczęcie (godzina 16:00): Przywitanie uczestników, przedstawienie celów projektu "GameOn" oraz krótka prezentacja planu treningowego.

Trening piłki nożnej: Trening będzie prowadzony przez doświadczonych trenerów piłki nożnej, którzy pomogą uczestnikom rozwijać umiejętności techniczne, takie jak drybling, podania i strzały na bramkę.

Trening piłki siatkowej: Jednocześnie odbędzie się trening piłki siatkowej, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję uczyć się zasad tej popularnej dyscypliny sportowej.

Przerwa: Krótka przerwa na odpoczynek i przekąski.

Nabór do sekcji: Po treningach, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o sekcjach piłki nożnej i siatkówki, które będą organizowane w ramach programu "GameOn". Osoby zainteresowane dołączeniem do tych sekcji będą mogły zarejestrować się i uzyskać informacje na temat terminów i godzin treningów.

Podsumowanie: Podsumowanie treningów i informacje na temat kolejnych kroków projektu "GameOn". Wspólne przekazanie przesłania o znaczeniu aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Co zabrać ze sobą:

Wygodny strój sportowy
            Obuwie sportowe
            Wodę do picia
            Pozytywne nastawienie i gotowość do zabawy!
            Projekt "GameOn" ma na celu stworzenie przyjaznej i aktywnej społeczności sportowej w naszej szkole, a jednocześnie podniesienie świadomości na temat problemu otyłości i jej konsekwencji. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tym wydarzeniu i dołączenia do sekcji sportowych, aby razem działać na rzecz zdrowia i aktywnego stylu życia.

• Spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszem policji.

• 25 października uczniowie klas pierwszych spotkali się z dzielnicowym Adamem Trzonkowskim. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i na jej terenie. Przypomniał zasady poruszania się po drogach i numery alarmowe. Największą atrakcją było dotknięcie kajdanek i założenie policyjne czapki. Na zakończenie dzieci podzękowały za spotkanie wręczając pamiatkową laurkę i torbę kasztanów, które zasilą zbiórkę dla chorej Marcelinki.