• "Dzień Kapcia" w klasach I-III

• Poniedziałek, 16 stycznia był dla dzieci bardziej domowy niż zwykle. Otóż, wielu uczniów, a nawet nauczycieli, zamiast obuwia zmiennego przynieśli do szkoły swoje domowe kapcie. Zamiast sportowych butów bamboszowi wielbiciele nałożyli kolorowe i śmieszne papucie – pieski, misie, żabki, świnki, czy zwykłe domowe bambosze. Było wesoło i … cieplutko.

•  WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua-Plus z języka angielskiego
          • WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua-Plus z języka angielskiego

• W naszej szkole odbyła się 38 edycja Olimpiady Wiedzy Archimedes Lingua-Plus z języka angielskiego.Wzięło w niej udział 16 uczniów  z klas 2-8 Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test sprawdzający znajomość konstrukcji leksykalno-gramatycznych oraz wiadomości o krajach anglosaskich.

Celem Konkursu Językowego było:– zachęcenie jak największej liczby młodych ludzi do lepszego opanowania języków obcych;– rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim;– wzbogacanie wiedzy o świecie, w tym o krajach i regionach, w których mówi się językiem angielskim.Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali nagrody.

Najwyższy wynik osiągnęli poniżsi uczniowie:

Wyniki Olimpiady Wiedzy Archimedes Lingua-Plus:

Laureat  I stopnia- Julia Dębek 6a 96/100 pkt

Laureat  III stopnia – Igor Bazelak 7b i Aniala Trzonkowska 6a 88/100 pkt

Każdy uczestnik otrzymał dyplom, czasopismo o dinozaurach i długopis itouch.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM

I ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W NASTĘPNYCH KONKURSACH :)

• "Europa mój dom"- Włochy

• Klasa 3 c  zrealizowała dziś czwarte zajęcia z projektu . Tym razem podążyliśmy do słonecznej Italii. Chłopcy za zajęcia sportowe ubrali stroje włoskiego klubu sportowego. Obejrzeliśmy film prezentujący 7 najpopularniejszych miejsc Rzymu. Dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga i godło. Nauczyliśmy się kilku słówek. Wysłuchaliśmy hymnu. Dzieciom bardzo spodobała się piosenka z padletu, prezentująca wycieczkę po Italii. Skosztowaliśmy przygotowanych przez rodziców specjałów: pizzy, pizzerinek , spaghetti , ciasteczek i słodyczy oraz winogron i oliwek. Najwięcej emocji wzbudził wybuch wulkanu, który wspólnie z chłopcami przygotowaliśmy na zajęciach dodatkowych. Na koniec malowaliśmy obrazy i maski. Wspólnie przygotowaliśmy plakat.

Publikacja i zdjecia B. Frąckiewicz

• Realizacja projektu Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024.

• (publ. - K. Sawicka)

W ramach projektu Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024 dnia 15 grudnia 2022 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele policji i straży pożarnej. Zajęcia profilaktyczno - edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa z uczniami klas I - III poprowadził asp Adam Trzonkowski - dzielnicowy z komisariatu Policji w Białej Piskiej oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej, którzy ćwiczyli z uczniami udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku.

Dziękujemy bardzo za przyjęcie zaproszenia i wzięcie udziału w projekcie.

Informacje i zdjęcia można zobaczyć na FB OSP w Białej Piskiej

Informacja o wydarzeniu na FB OSP Biała Piska

• "Nie jestem sam, fajną klasę mam"

• Publikacja i zdjęcia B. Frąckiewicz

Uczniowie klasy 3 c odebrali  nagrodę za zdobycie II miejsca. Organizatorem konkursu była Powiatową Poradnię Pedagogiczno- Psychologiczną . Celem konkursu, było przygotowanie prac plastycznych na temat: "Nie jestem sam, fajną klasę mam". Dzieci otrzymały olbrzymi puchar, dyplom i grę planszową, która urozmaici przerwy śródlekcyjne.