Nowa galeria Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 4.09. 2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - 4.09. 2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria 84. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej - 1.09.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Szkolenie - Udzielanie pierwszej pomocy została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
25 października uczniowie klas pierwszych spotkali się z dzielnicowym Adamem Trzonkowskim. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i na jej terenie. Przypomniał zasady poruszania się po drogach i numery alarmowe. Największą atrakcją było dotknięcie kajdanek i założenie policyjne czapki. Na zakończenie dzieci podzękowały za spotkanie wręczając pamiatkową laurkę i torbę kasztanów, które zasilą zbiórkę dla chorej Marcelinki.
Dziś uczniowie klas pierwszych rozpoczęli realizację pierwszego zadania z programu "Klasa w terenie", naszym celem było częściowe poznanie naszego miasteczka, jego herbu i nazw ulic. Przy okazji świetnie bawiliśmy się w Parku Miejskim.
Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Zwiedzamy Wieżę Ciśnień - 20.06.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. B. Dziegielewska, publ. - K. Sawicka)
20.06.2023r. klasa czwarta miała okazję podziwiać panoramę miasta w trakcie zwiedzana Wieży Ciśnień. Wielką atrakcją okazały się nie tylko pękne widoki, ale też wspinaczka po 155 schodach liczącego 34m zabytku naszego miasta. Uczestnicy przekazali prowadzącej (pracownicy Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej) tematyczne prace konkursowe, z których najprawdopodobniej powstanie wystawka. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.
Nowa galeria Obejrzenie Wystawy poświęconej historii plebiscytu 1920 roku na Warmii, Mazurach i Powiślu została dodana do albumu fotograficznego
((publ. - K. Sawicka)
Wystawa poświęcona historii plebiscytu 1920 roku na Warmii, Mazurach i Powiślu.
Uczniowie naszej szkoły w dniach 31.05.-16.06.2023 odwiedzili wystawę, która została udostępniona przez IPN szkole ponadpodstawowej w Białej Piskiej.
Uczniowie klasy 6b uczestniczyli także w wykładzie dr Waldemara Brendy nt: “Plebiscyt 1920. Walka o polskość Warmii, Mazur i Powiśla”.
W czasie tych zajęć uczniowie poznali/utrwalili wiedzę na temat naszego regionu, dowiedzieli się dlaczego wynik plebiscytowy był właśnie taki i jak wyglądała propaganda plebiscytowa, a także jakie tereny na Warmii i Mazurach obejmował swym zasięgiem plebiscyt. Trzeba znać historię swego kraju, narodu, regionu. Jest ona jednym z najważniejszych ogniw spajających ludzi i tworzących coś, co można nazwać wspólnotą narodową, coś, co określa naszą świadomość.
Jak powiedział Józef Piłsudski: "Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium"
R. Łuba, B. Dzięgielewska, D. Suchwałko
Nowa galeria Wycieczka do Ełku - Cudze chwalicie, swego nie znacie - 12.06.2023r została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - D. Suchwałko, publ. - K. Sawicka)
W poniedziałek, 12 czerwca, uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych wyruszyli na wycieczkę ph „Cudze chwalicie, swego nie znacie” część 2.
Tym razem było to Muzeum Historyczne w Ełku. Na początku wycieczki uczestnicy obejrzeli wystawę dotyczącą historii fotografii. Znajdowały się tam fotografie ukazujące obrazy Ełku z lat 50. 60. i 70. XX wieku oraz aparaty fotograficzne. Uczniowie mogli zajrzeć również do ciemni fotograficznej. Poznali historię powstania silnika parowego i parowozu. Opowieściom towarzyszyła prezentacja eksponatów muzealnych związanych z historią kolei w Ełku oraz rozwojem techniki. Po obejrzeniu ekspozycji w budynku, udali się na zewnątrz, gdzie znajdują się zabytkowe wagony, lokomotywy. Uczniowie z podziwem oglądali, do kilku z nich mogli nawet wejść i zobaczyć, jak wyglądały dawne pociągi od środka, poczuć się jak pasażerowie.
Największą atrakcją była przejażdżka kolejką wąskotorową, w czasie której podziwialiśmy piękno naszego krajobrazu, krajobrazu naszego regionu.
Było naprawdę ciekawie, historycznie, regionalnie….
Prawdziwe jest powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”
Renata Łuba, Dorota Suchwałko
Nowa galeria Podziękowanie dla szkoły została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Wręczenie stypendiów szkolnych - 21.06.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria BEZPIECZNE WAKACJE - Projekt Mam impuls na życie w ramach Dni Rodziny - 19.06.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria SKC przygotowało cytaty do wylosowania z okazji Dni Rodziny została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Zajęcia matematyki - Gry i zabawy na świeżym powietrzu została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Wystawa prac uczniów - wykorzystanie surowców wtórnych na plastyce została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Zajęcia informatyki- Bezpieczne wakacje została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K Sawicka)
Nowa galeria Wystawa rysunków uczennicy została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Śladami trzech kultur została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Śladami trzech kultur: judaizm, prawosławie, islam.
Dnia 7.06.2023r. uczniowie klas 6a, 6b, 6c oraz 7a pojechali na wycieczkę edukacyjną śladami trzech kultur.
Eurpejskie Centrum Bocinów w Pentowie - uczniowie mieli okazję posłuchać informacji na temat bocianów oraz zobaczyć tak dużą kolonię bocianów na tak niewielkim obszarze.
Tykocin – zwiedzanie Wielkiej Synagogi w Tykocinie.
Supraśl – Monaster – prawosławny klasztor, Cerkiew. Po zwiedzeniu klasztoru i cerkwi ruszyliśmy na spacer. Po drodze mijaliśmy Domy Tkaczy przy ul. 3 Maja (Domy tkaczy zostały zbudowane przez Wilhelma Zacherta na potrzeby pracowników, którzy przybyli tu z nim aż z okolic Zgierza, każdy dom pełnił funkcję mieszkania oraz miejsca pracy.), oraz Pałac Buchholtzów w którym obecnie znajduje się liceum plastyczne.
Kruszyniany – Meczet oraz cmentarz Tatarów Polskich.
Opiekunowie wycieczki: Małgorzata Borzymowska, Monika Szczech, Ewa Góralska
Nowa galeria Obchody Święta Szkoły została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Obchody Święta Szkoły ph. „Tadeusz Kościuszko-patron szkoły naszym wzorem”.
W ramach obchodów Święta Szkoły uczniowie poznali sylwetkę Tadeusza Kościuszki-obejrzeli film biograficzny, poznali życiorys, zaprezentowany przez uczniów klasy 7 c.
Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne poświęcone patronowi. Wystawę prac udostępniono na korytarzu szkolnym.
W obchody Święta Szkoły wpisało się również zwiedzanie Sali Tradycji im. Podlaskiej Brygady Kawalerii.
Nowa galeria Program profilaktyczny dla klas 7 - 8 - Archipelag Skarbów - 1 - 2.06.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Powered by aSc EduPage