Nowa galeria Rozpoczynamy Zbiórkę elektrośmieci ph. "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Rozpoczynamy Zbiórkę elektrośmieci ph. "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
(publ. - K. Sawicka)
1 marca 2023 roku w Parku Miejskim w Białej Piskiej odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM, którego organizatorem jest nasza szkoła. Program uroczystości znajduje się na plakacie. Wszystkim uczestnikom imprezy życzymy wielu pozytywnych wrażeń.
(publ. - K. Sawicka)
Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej w Wojewódzkich Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Piszu. Skład reprezentacji pocztu: Wanessa Kamińska kl. 8d, Liliana Chmielewska kl. 8d, Gracjan Gentek kl. 8c.
opiekunowie: Bożena Dzięgielewska, Nela Seroka
(publ. - K. Sawicka)
#ssp2022
Gratulujemy!
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że podejmowane przez Wasz sztab działania w ramach 29. Akcji Sprzątanie świata - Polska zostały wymienione w oficjalnym raporcie!
Zespół Fundacji Nasza Ziemia od października uważnie zapoznał się ze wszystkimi przesłanymi przez uczestników raportami. Z 2800 wybraliśmy te, które w największym stopniu oddawały ducha Akcji Sprzątanie świata, wyróżniały się pomysłowością, zostały zorganizowane zgodnie z zasadami Akcji lub niosły za sobą największy pierwiastek edukacyjny. Jest mi niezmiernie miło przekazać, że wśród nich wybraliśmy właśnie Waszą akcję.
Raport to nasz wspólny manifest, w którym pokazujemy problem śmiecenia w naturze jak również osoby i grupy gotowe do aktywnego działania na rzecz naszej Planety. Jesteśmy całym zespołem dumni, że w Akcji Sprzątanie świata możemy liczyć na Wasze wsparcie.
Raport został dzisiaj przesłany do mediów, jednostek samorządowych, ambasad państw mających swoje jednostki w Polsce oraz oczywiście wszystkich uczestników Akcji w specjalnym newsletterze. Mamy również nadzieję, że posłuży on jako motywacja dla kolejnych sztabów w roku jubileuszu 30. Akcji w Polsce.
Raz jeszcze gratuluję i zachęcam również do podzielenia się raportem z jak najszerszą grupą osób. To nasz wspólny wynik!
Z zielonymi pozdrowieniami,
Grzegorz Mikosza
Fundacja Nasza Ziemia
Główny Koordynator Akcji Sprzątanie świata - Polska
tel. 500 393 577
e-mail: fundacja@naszaziemia.pl
Nowa galeria Zajęcia informatyki - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - II 2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria "MISTRZYNI SZYMBORSKA" została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
„Mistrzyni Szymborska”
21 lutego 2023 roku w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskiego projektu „Mistrzyni Szymborska”. Wybór daty nie był przypadkowy. Od kogo bowiem, jak nie od mistrzyni poetyckiego słowa, uczyć się poprawnej polszczyzny? Pierwsze zadania już za nami. Były ciekawostki i anegdoty, tworzenie portretów i zabawa z lepiejami. Nie mogło zabraknąć także „niebanalnych myśli” naszej noblistki. Wkrótce nowe wyzwania, a wśród nich:
Mamy nadzieję, że dzięki realizacji kolejnych zadań pozostaniemy pod urokiem poezji Wisławy Szymborskiej i godnie upamiętnimy tegoroczną patronkę.
Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - II 2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - D. Suchwałko, K. Sawicka, publ - K. Sawicka).
Dnia 21.02.2023r. (wtorek) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Przesłanie tego święta dla Polaków jest jedno - dbajmy o swój, najpiękniejszy i jedyny w swoim rodzaju, język ojczysty.
Obchody tego święta zaczęliśmy w poniedziałek - 20.02.2023r. na godzinie wychowawczej. Uczniowie przepisywali odręcznie jeden wybrany łamaniec językowy. Następnie te piękne łamańce zostały umieszczone na specjalnie przygotowanej kotarze znajdującej się w auli szkolnej. Oczywiście ćwiczyliśmy wymowę. Było naprawdę zabawnie….
We wtorek - 21.02.2023r. – został zorganizowany „mobilny kącik łamańców”. Można było wylosować łamaniec i poćwiczyć poprawną wymowę. Słodki upominek czekał na tych, którzy podjęli trud wyraźnej, poprawnej wymowy. Na lekcjach informatyki uczniowie również „ łamali języki”, nie tylko głowy.
Odbył się także drużynowy/klasowy konkurs ze znajomości polskich przysłów i powiedzeń: „Nie daj plamy”. Idąc z duchem czasów, w szkole zostały rozmieszczone kody QR. Zadanie polegało na odczytaniu kodu QR, wyjaśnieniu związku frazeologicznego, zapisaniu na karcie.
Uczniowie klas 1-3 –kolorowali mandale ortograficzne i ćwiczyli buzię i języki. A uczniowie klasy 8 czytali im przepiękne utwory polskich pisarzy i poetów.
Słuchaliśmy piosenek:oczywiście „Dykcji” Artura Barcisia oraz piosenek i spotów przygotowanych specjalnie na MDJO w ramach kampanii Język polski jest Ą, Ę.
Zastanawialiśmy się jak to by było, gdybyśmy nie używali znaków diakrytycznych.
Nasza szkoła wzięła również udział w realizacjiprojektu przygotowanego przez UZ w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Na lekcjach języka polskiego odbyły się zabawy językowe zatytułowane Potyczki z polszczyzną.
W tym dniu realizowaliśmy również działania projektu ogólnopolskiego Mistrzyni Szymborska i tworzyliśmy lepieje.
Dorota Suchwałko, Renata Łuba
Nowa galeria Gazetka biblioteki - II 2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Zdjęcia i publikacja B. Frąckiewicz
W kolejną podróż po Europie uczniowie klasy 3 c udali się do słonecznej Grecji.
Najpierw uczestniczyliśmy w igrzyskach olimpijskich. Wzięły w nich udział drużyny: Szwecji, Polski i Grecji. Graliśmy w "Dwa ognie".
Po wyczerpującym turnieju zrobiliśmy przepyszne owocowe szaszłyki.
Następnie poznaliśmy hymn, godło, mapę Grecji i obejrzeliśmy filmiki pokazujące piękno tego kraju. Posłuchaliśmy mowy greckiej i uzupełniliśmy paszporty., zatańczyliśmy zorbę.
Potem wysłuchaliśmy mitów greckich i obejrzeliśmy teatr antyczny. Dzieci prześlicznie pokolorowały wazy i naczynia typu greckiego. Na zakończenie wspólnie przygotowaliśmy plakat podsumowujący zdobytą wiedzę.
Nowa galeria POMAGAMY SYRII I TURCJI została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
W dniach 20 - 21 lutego 2023 roku w obu budynkach naszej szkoły odbyły się kiermasze ciast (przygotowanych przez wolontariuszy SKC, rodziców i nauczycieli), z których dochód przeznaczono na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.
Zebraną kwotę - 1 810,00 złotych, przekazano na konto CARITAS Polska i PAH.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszy oraz biorącym w nich udział serdecznie dziękujemy.
Zdjecia i publikacja B. Frąckiewicz
Bohaterami kolejnego Spotkania z Panią Muzyką byli: Maria Konopnicka i Zygmunt Noskowski. Wiersze pani Marii stały się inspiracją dla pana Noskowskiego do stworzenia pięknych piosenek.
W trakcie spotkania uczniowie klas trzecich wzięli udział w dwóch konkursach: wokalnym i wiedzy
o muzyce.
W tym pierwszym wygrał uczeń klasy 3 c Jakub Janicki.
W drugim Alicja Gentek uczennica klasy 3 b.
Zdjęcia ; Ł. Sierzputowska Publikacja. B. Frąckiewicz
W styczniu 2023r. odbył się konkurs ph. "Mistrz dobrych Manier" w ramach IV Modułu pt. „Jesteśmy razem, pomagamy sobie wzajemnie, różne rodzaje niepełnosprawności”.Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z zasad dobrego zachowania oraz przestrzegania norm społecznych wśród uczniów.W konkursie wzięli udział uczniowie klas I- III.
Laureatami konkursu zostali:
Klasa 1
I Miejsce
Adela Siedlecka, klasa 1b – 29 p.
Julian Cimoch, klasa 1b– 29 p.
II Miejsce
Antoni Dąbrowski, klasa 1a– 28 p.
III Miejsce
Alicia Dębek klasa, 1c– 25 p.
Klasa 2 i 3
I Miejsce
Dominika Ławrynowicz, klasa 2a– 29 p.
Alicja Gentek, klasa 3b – 29 p.
Marcel Synowczyk, klasa 3b – 29 p.
Blanka Kolator, klasa 3a– 29 p.
II Miejsce
Nikola Piechowska, klasa 3a– 28 p.
III Miejsce
Tymon Niebrzydowski, klasa 2c– 27 p.
Lena Golanko, klasa 3c– 27 p.
Jakub Przyborowski, klasa 2c– 27 p.
Iga Rogowska, klasa 3c– 27 p.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodzicówza pomoc w organizację konkursu. Nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz uczniom za wzięcie udziału w tym konkursie.
Organizatorami konkursu były B. Narewska i Ł. Sierzputowska
18 października 2022 w sali Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
odbyła się gala podsumowująca XXIV Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny.
Tegorocznym wydarzeniom przyświecało hasło: "Rodzina z wartościami to silna rodzina".
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod tym samym hasłem
i wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 2c Julia Rąg.
Dziękujemy Wam uczniowie za prezentowanie naszej szkoły w województwie.
Gartulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/podsumowanie-warminsko-mazurskich-dni-rodziny
(publ. - K. Sawicka)
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami na stronie saferinternet.pl
Znajduje się tu wiele cennych wskazówek (zarówno dla dzieci, mlodzieży, jak i rodziców) jak być bezpiecznym w sieci.
Nowa galeria Wyniki Plebiscytu Edukacyjnego - Gazeta Olsztyńska - II 2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Zamieszczamy wyniki Plebiscytu Edukacyjnego Gazety Olsztyńskiej. Nasza szkoła znalazła się wsród laureatów tego Plebiscytu w kategorii Szkoła Roku (powiat piski). Laureatką Plebiscytu w kategorii Nauczyciel klas 0 - III została p. Beata Frąckiewicz (powiat piski). Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy też za wszystkie oddane głosy. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie.
(zamieszczamy skany 17, 18 i 19 strony Gazety Olsztyńskiej z dnia 16.02.2023r.)
Nowa galeria Wizyta przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 1 w Białej Piskiej- promocja szkoły - 16.02.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Zajęcia informatyki - Dzień Bezpiecznego Internetu - Interlandia - II 2023r została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Zdjęcia: M. Strongowska i B. Frąckiewicz. Publikacja: B. Frąckiewicz
W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas 1-3 wykonali w ostatnim tygodniu kilka prac tematycznych z wykorzystaniem długopisów 3 D. Były to: walentynkowe serdudszka, breloczki dla przyjaciela oraz pączusie i donaty. Ten rodzaj aktywności bardzo podoba sie najmłodszym, którzy z zaangażowaniem wykonują kolejne prace.
Nowa galeria Gazetka Flashcards - II 2023r została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Wręczenie stypendiów szkolnych - 14.02.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Powered by aSc EduPage