Nowa galeria Dzień Kolorowej Skarpetki - Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa - 21.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Dzień Kolorowej Skarpetki - Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa - 21.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
W środę 19 marca odbył się konkurs czytelniczy dla kl. 2 i kl. 3 ,,Znam wiersze Juliana Tuwima", w którym udział wzięło 4 uczniów kl. 2 i 14 uczniów kl.3. Wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy drugie: III miejsce Maja Cimochowska kl.2a, II miejsce Bartosz Siwik kl.2a, III miejsce Zuzanna Badurek kl.2c,
Klasy trzecie: I miejsce Antoni Dąbrowski kl.3a, II miejsce Julian Cimoch kl.3b, III miejsce Liliana Foltyńska kl.3b.
Wyróżnienie: Kornelia Karwowska kl.3c, Adela Siedlecka kl.3b, Ksawier Burzyński kl.3a.
Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie.Gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym! Anna Wojsław
Organizator konkursu: p. Anna Wojsław; publ.p. I.Albińska
fot. p. I. Albińska
Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Regularne szczotkowanie zębów pomaga utrzymać je w dobrej kondycji. Zdrowe zęby i dziąsła to podstawa pięknego uśmiechu. Pamiętajmy o nitkowaniu i płukaniu jamy ustnej dla jeszcze lepszych efektów. Warto dbać o higienę jamy ustnej każdego dnia.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wystawę prac plastyczno-technicznych wykonanych z niezwykłą starannością przez naszych utalentowanych uczniów. Ekspozycje prezentują różnorodne techniki i materiały oddając kreatywność i zaangażowanie młodych twórców. To doskonała okazja, aby podziwiać ich umiejętności i oryginalne pomysły. Wystawy prac możemy zobaczyć w salach lekcyjnych i w świetlicy szkolnej:)
2 kwietnia 2025 w naszej szkole po raz pierwszy odbył się ogólnopolski konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej The Big Challenge
Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i wspieranie nauczania języka angielskiego w szkołach.To doskonałe narzędzie motywacyjne, które łączy ogólnopolskie wydarzenie z dobrą zabawą. Co roku, w polskiej edycji konkursu bierze udział ponad 20 tysięcy uczniów. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie piskim i ełckim, która wzięła udział w tym konkursie :)
Wyniki jak i nagrody będą na początku czerwca.
DZIĘKUJĘ UCZNIOM ZA UDZIAŁ :)
DZIĘKUJĘ NAUCZYCIELOM ZA WSPÓŁPRACĘ :)
:) SZCZEGÓLNIE DZIĘKUJĘ PANI KATARZYNIE SAWICKIEJ
ZA UDOSTĘPNIENIE SALI INFORMATYCZNEJ 212
DO PRZEPROWADZENIA KONKURSU :)
Dzień IV – Pożegnanie z Londynem!
Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty przy imponującej Arenie O2, a następnie podziwialiśmy Londyn z góry, przemierzając Tamizę kolejką Cloud Cable Car. Nie mogło zabraknąć wizyty w historycznej Tower of London, gdzie poznaliśmy tajemnice brytyjskiej monarchii i legendę kruków. Tuż obok zachwycił nas majestatyczny Tower Bridge, jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta.
Na pożegnanie z brytyjską kuchnią spróbowaliśmy klasycznych Fish & Chips, by w pełni poczuć smak Londynu. Teraz nasi uczniowie są już w samolocie, zmierzając w stronę Polski.
To była niezapomniana przygoda pełna wrażeń i wspomnień na całe życie!
Dzień III – Londyn pełen kontrastów!
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy w City of London, gdzie mogliśmy poczuć atmosferę finansowego serca stolicy. Zobaczyliśmy Bank of England, Guildhall, St. Paul’s Cathedral oraz London Stock Exchange. Spacer po historycznych mostach London Bridge i Millennium Bridge zaprowadził nas do artystycznej dzielnicy Bankside, gdzie odwiedziliśmy Tate Modern i legendarne Shakespeare’s Globe. Nie zabrakło też chwili na kulinarne odkrycia w Borough Market!
Drugą część dnia spędziliśmy w eleganckiej dzielnicy Kensington & Chelsea. Spacerowaliśmy po Hyde Parku i Kensington Gardens, podziwiając Albert Memorial i słynne Royal Albert Hall. Wisienką na torcie była wizyta w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogliśmy stanąć oko w oko z gigantycznymi dinozaurami!
Dzień II – Londyńska podróż w czasie i przestrzeni!
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od fascynującej wizyty w British Museum, gdzie mogliśmy podziwiać skarby historii z całego świata. Następnie wskoczyliśmy na double-deckera, by poczuć prawdziwy londyński klimat!
Nie mogło zabraknąć również Pałacu Buckingham, gdzie podziwialiśmy siedzibę brytyjskiej monarchii. Kolejnym punktem programu był przejazd DLR przez Canary Wharf – nowoczesne centrum biznesowe, które zachwyciło nas swoją architekturą.
Dzień zakończyliśmy w królewskiej dzielnicy Greenwich, odwiedzając Old Royal Naval College, Cutty Sark, Queen’s House oraz słynny Południk Zerowy w Royal Observatory.
Dzień I naszej szkolnej przygody w Londynie!
Nasi uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od serca brytyjskiej polityki i historii – City of Westminster. Zobaczyli m.in. Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, London Eye, Downing Street, St. James’s Park, Trafalgar Square oraz Admiralty Arch.
Następnie przeszli przez tętniący życiem West End, odwiedzając Soho, Chinatown i słynne Piccadilly Circus. Pierwszy dzień pełen wrażeń, a to dopiero początek naszej londyńskiej przygody!
Nowa galeria Realizacja Projektu Szkoła Międzypokoleniowa - III 2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Realizacja Projektu „Szkoła Międzypokoleniowa” w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej, marzec 2025 roku
Wstęp:
W marcu 2025 roku, w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej, z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem, pod czujnym okiem pani Katarzyny Sawickiej, zrealizowano projekt „Szkoła Międzypokoleniowa”. To wyjątkowe przedsięwzięcie miało na celu nie tylko edukację seniorów w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych, ale przede wszystkim stworzenie przestrzeni do międzypokoleniowego dialogu, wzajemnego zrozumienia i budowania trwałych relacji. Projekt ten stanowił most łączący doświadczenie życiowe seniorów z otwartością i entuzjazmem młodych uczniów. W projekcie wzięło udział łącznie 33 uczniów oraz 33 seniorów, w tym członkowie lokalnych Kół Emerytów, dziadkowie i babcie uczniów.
Realizacja projektu:
Podsumowanie:
Projekt „Szkoła Międzypokoleniowa” okazał się nie tylko sukcesem edukacyjnym, ale przede wszystkim ludzkim. Uczniowie i seniorzy stworzyli więzi, które wykraczają poza mury szkoły. Seniorzy zyskali pewność siebie w cyfrowym świecie, a uczniowie nauczyli się empatii, cierpliwości i szacunku. To była prawdziwa lekcja życia, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjątkowego projektu. Uczniom za ich zaangażowanie i pasję, seniorom za otwartość i chęć nauki, a także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wspierali nas w tym przedsięwzięciu.
Jesteśmy przekonani, że ten projekt na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie inspiracją do dalszych działań na rzecz integracji międzypokoleniowej.
Katarzyna Sawicka (lider projektu)
Nowa galeria Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY 2025 - 20.03.2025r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
20 marca 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, który zgromadził 27 uczniów z różnych klas. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami matematycznymi, które miały na celu nie tylko sprawdzenie ich wiedzy, ale także rozwijanie logicznego myślenia i popularyzację matematyki.
Uczniowie brali udział w czterech kategoriach. W kategorii „Żaczek” wzięło udział 5 najmłodszych entuzjastów matematyki, w „Maluchu” i „Beniaminie” po 9 uczniów, a w „Kadecie” 4 starszych kolegów. Każdy z nich z determinacją rozwiązywał zadania, starając się wykazać swoje umiejętności.
Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała pani Katarzyna Sawicka, która pełniła funkcję koordynatora oraz pani Anna Wojsław. To dzięki ich zaangażowaniu i organizacji, uczniowie mogli w komfortowych warunkach skupić się na rozwiązywaniu zadań.
Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” to inicjatywa, która ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów na całym świecie. W Polsce organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Konkurs stwarza uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w międzynarodowym gronie, a także stymuluje ich zainteresowanie przedmiotem.
Po zakończonym konkursie każdy uczestnik otrzymał upominek – logiczną kostkę układankę. Ten drobny prezent był nie tylko podziękowaniem za udział, ale także zachętą do dalszego rozwijania umiejętności logicznego myślenia.
W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej panowała atmosfera skupienia i zdrowej rywalizacji. Uczniowie, pełni wrażeń, opuszczali salę konkursową, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na ogłoszenie wyników, które pozwolą wyłonić najlepszych matematyków.
Nowa galeria Pop Art - wystawa prac uczniowskich została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Mapa Karier - zajęcia informatyki została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Pod okiem pani Katarzyny Sawickiej, uczniowie klas 5-8 wzięli udział w niezwykle inspirujących zajęciach informatycznych. Ich celem było odkrycie własnych predyspozycji zawodowych i zaplanowanie przyszłej ścieżki kariery.
Wykorzystując interaktywną stronę „Mapa Karier”, uczniowie wpisywali swoje preferencje, zainteresowania i umiejętności. Dzięki temu mogli poznać różnorodne zawody, które pasowały do ich profilu. Każdy uczeń miał możliwość dogłębnego zapoznania się z charakterystyką wybranego zawodu. Mogli dowiedzieć się, jakie kompetencje są niezbędne do jego wykonywania, na czym polega codzienna praca, jakie są ścieżki kariery oraz które przedmioty szkolne warto zgłębiać.
Dodatkowo, uczniowie analizowali rynek pracy oraz potencjalne zarobki, co pozwoliło im na realistyczne spojrzenie na przyszłe możliwości. Proces ten sprzyjał autorefleksji i głębszemu zrozumieniu własnych mocnych stron oraz zainteresowań.
Po zakończeniu analizy, uczniowie dzielili się swoimi odkryciami z rówieśnikami, co prowadziło do owocnych dyskusji i wymiany cennych wskazówek. Wielu uczniów otrzymało konkretne porady dotyczące wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, co z pewnością pomoże im w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących ich przyszłości.
Nowa galeria Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Rusz się! Cel ogólny: Rozwijanie sprawności fizycznej i promowanie regularnej aktywności ruchowej. Cele szczegółowe: Uczeń: • Rozumie znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia. • Potrafi wymienić różne formy aktywności fizycznej. • Współpracuje z innymi uczniami podczas zajęć. Aktywność fizyczna jest kluczowa dla zdrowia i samopoczucia. Regularne ćwiczenia pomagają wzmocnić mięśnie i kości, poprawiają krążenie, zwiększają odporność organizmu i poprawiają nastrój. Ważne jest, aby codziennie podejmować różne jej formy np. bieganie, jazda na rowerze, taniec czy gry. Nauczyciel podsumowuje zajęcia pytając uczniów o ich wrażenia i odczucia związane z aktywnością. Uczniowie dzielą się swoimi refleksjami na temat zajęć. Pani Iza na lekcjach W-F podkreśla znaczenie regularnej aktywności fizycznej i zachęca uczniów do codziennego ruchu. Projekt realizuje: p. I. Albińska w klasie 3 A
Co to za pora roku? Zielone wszystko wokół, kwiaty na łące kwitną, choć czasem jeszcze zimno… Ptaki wracają z dala, słonko mą twarz opala i tylko narzekają, ci co alergię mają! Co to za pora roku? Zielone wszystko wokół, kwiaty na łące kwitną, choć czasem jeszcze zimno.. Ptaki wracają z dala, słonko mą twarz opala i tylko narzekają, ci co, A PSIK!!! To Wiosna! To Wiosna! Nadzieje radosna. Kolorów paleta i promień słońca w nas. Co to za pora roku, gdy śpiewa wszystko wokół ? Szpak, sójka i kukułka, skowronek i jaskółka. Żaby znów są na łące, a motyl na mej rącze i tylko narzekają, ci co alergię mają. Co to za pora roku, gdy śpiewa wszystko wokół ? Szpak, sójka i kukułka, skowronek i jaskółka. Żaby znów są na łące, a motyl na mej rącze i tylko narzekają, ci co... A PSIK! panirytmika.pl TO WIOSNA! https://youtu.be/BilOKNegjEo?feature=shared
21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu naszej szkoły. Uczniowie klas 1-3 czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej. Były wiosenne stroje, fryzury, kolorowe skarpetki, uprawy i dekoracje sal, a na korytarzach od rana kolorowo niczym na wybiegu modowym. Ciekawym punktem wiosennego programu było rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą fryzurę. Były słodkie upominki za kreatywność i szaleństwo w realizacjach. Na zakończenie dnia spędziliśmy przerwę z muzyką, pląsami i śpiewem. Mamy nadzieję, że powitana przez nas wiosna będzie radośnie rozpieszczać nas wszystkich słoneczną pogodą.
Dziś obchodziliśmy nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. 21 marca obchodzimy Dzień Kolorowej Skarpetki, który jest symbolem solidarności z osobami z zespołem Downa. Uczniowie klas 1-3 mieli dodatkowo DZIEŃ SZALONEJ FRYZURY! To wyjątkowa okazja, aby dać upust swojej kreatywności i wyrazić siebie w najbardziej oryginalny sposób. Włosy stały się prawdziwym dziełem sztuki. Ekperymentowaliśmy z kolorem, kształtem i dodatkami. Od wstążek, cekinów, po kolorowe spinki, kwiaty i inne akcesoria. Im bardziej oryginalne, tym lepsze! Brawa należą się również Rodzicom, którzy zadbali o szczegóły podczas przygotowań kreacji i fryzur tego pięknego poranka. Jak zwykle efekty powalają i wprawiają w zachwyt. To czas, aby powitać wiosnę w pełnym blasku- kolorowo, radośnie i z uśmiechem! Wszyscy możemy tego dnia ubrać się w jasne, wiosenne barwy, a nasze stopy mogą ozdobić dwie różne, kolorowe skarpetki, które symbolizują akceptację i wsparcie dla różnorodności. Niech ten dzień będzie pełen pozytywnej energii, kreatywności i wzajemnej otwartości.
Organizatorzy: J. Siedlecka, J. Modzelewska; Realizacja: Nauczyciele klas I-III, Rodzice, Uczniowie :)
WSPANIAŁE WYDARZENIE !!! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:)
Na filmiku: KLASA 2B w kolorowych skarpetkach
17 MARCA 2025
Z OKAZJI
DNIA ŚWIĘTGO PATRYKA
W NASZEJ SZKOLE ODBYŁA SIĘ
II EDYCJA TALENT SHOW
II Edycja Talent Show - skierowana była
do wszystkich uczniów klas 4-8,
którzy chcieli zaprezentować swój talent,
szczególnie w kategorii piosenkiw języku obcym.
Uczestnicy mogli zaprezentować się indywidualnie lub grupowo.
Uczniowie klas, którzy mieli swoich przedstawicieli
w Talent Show brali udział jako publiczność,
kibicując swoim faworytom.
Widownia oklaskami zachęcała uczestnikówdo śpiewania
i pokonywania stresu związanego z występem.
Dodatkowo było wybrane jury, w skład którego weszli
żołnierzez Grupy Batalionowej Nato
ze Stanów Zjednoczonych
oraz pani dyrektor Magda Gentek i Emilia Rydzewska
a także nauczyciel języka angielskiego pani Edyta Barwikowska.
Przed występami naszych uczniów
w piesence "The Greatest Show" zaprezentował się CPT Christopher Corso.
Natomiast na zakończenie PFC Esther Anderson
zaśpiewała piosenkę "Wanted dead or alive",
a na gitarze zagrał SPC Trevor Ramoska.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA WSPANIAŁE WYSTĘPY
i JUŻ TERAZ ZACHĘCAMY DO ĆWICZENIA SWOICH TALENTÓW,
ABY MOŻNA BYŁO JE ZAPREZENTOWAĆ W PRZYSZŁYM ROKU :)
Zdrowa planeta, zdrowy człowiek. Cel ogólny: Promowanie świadomości ekologicznej oraz zrozumienie związku między zdrowiem człowieka, a stanem środowiska naturalnego. Cele szczegółowe: Uczeń: • Rozumie, jak stan środowiska wpływa na zdrowie człowieka. • Zna podstawowe zasady dbania o środowisko. • Potrafi wymienić działania, które mogą poprawić stan środowiska. • Współpracuje z innymi uczniami.
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Powered by aSc EduPage