Dostępność nauczycieli w roku szkolnym 2024/2025
XV Mazurska Olimpiada Ekologiczna Szkół Podstawowych Regionu Wielkich Jezior Mazurskich-Finał 12XII2018r.
- 6
Spotkanie-Wigilia klasy IVB /wychowawca: p. Maria Olga Zabielska/publ.p.I.Albińska
- 1
Wyjazd do kina klasy 4B i 4D 10XII2018r. /pub.p.I.Albińska
Wychowawcy: p.Maria Olga Zabielska, p. Małgorzata Bąbka
Opiekunowie: p.Maria Olga Zabielska, p. Małgorzata Bąbka, p. Izabela Albińska
Jasełka w klasie 2 A (fot. B. Frąckiewicz)
18 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 2 a przedstawili swoim Dziadkom i Rodzicom "Jasełka". Uroczystość połączono ze zbliżającym się świętem dziadków. Zgromadzeni obejrzeli przedstawienie i wysłuchali pastorałek. Wspólnie z dziećmi zaśpiewali wiele pięknych, polskich kolęd.
12
Realizacja projektu ,,Dzięki Tobie"- część 3 /publ. p. I. Albińska
Loteria fantowa przeprowadzona wśród uczniów klas I -III odbyła się 13 grudnia.
4
Realizacja projektu "Dzięki Tobie" - Zaproszenie (publ. p. K. Sawicka)
Mamy zaszczyt zaprosić
Naszych Szanownych Byłych i Obecnych Nauczycieli
oraz
Pracowników Obsługi i Administracji
na
przedstawienie teatralne „Opowieść wigilijna” na motywach powieści Ch. Dickensa
oraz koncert kolęd i pastorałek.
Uroczystość odbędzie się 17 grudnia 2018 roku o godzinie 9.50
w Szkole Podstawowej przy ulicy Moniuszki 7 w Białej Piskiej (w auli szkolnej).
Samorząd Uczniowski
Szkolne Koło Caritas
Realizacja projektu ,,Dzięki Tobie" /publ. p. I. Albińska
czytaj: Projekt ,,Dzięki Tobie" 2018r.
W naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny "Dzięki Tobie". Nadrzędnym celem tego projektu jest gromadzenie funduszy na rozbudowę Ośrodka Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Piszu dla dzieci i młodzieży ze sprzężonymi niepełnosprawnościami i autyzmem. W związku z tym podaję stronę internetową, na której można znaleźć szereg informacji na temat Ośrodka Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Piszu:www.przymierzeziemiapiska.pl
Szczególnie polecam bardzo wzruszający występ dzieci tego Ośrodka: "100 lat Niepodległości - uroczystość w Ośrodku Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym w Piszu" opublikowany przez Stowarzyszenie "Przymierze Ziemia Piska".
Wykonanie przez uczniów kart świątecznych i ich sprzedaż
6
Realizacja projektu ,,Dzięki Tobie"- część 2 /publ. p. I. Albińska
Zbiórka zabawek i przeprowadzenie loterii fantowej wśród uczniów klas IV - VIII i III gimnazjum.
Realizujemy Program Edukacyjny MegaMisja z Orange 2018/2019. MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole i świetlicy szkolnej /publ. p. I. Albińska
W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki realizowany jest program MegaMisja.
,,MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja" -źródło: megamisja.pl.
Drodzy uczestnicy MegaMisji,
Dzięki zaangażowaniu w program zdobywacie nagrodę! Serdecznie Wam gratulujemy. Pamiętajcie, że w MegaMisji czekają na Was kolejne niespodzianki - warto być aktywnym.
W ciągu najbliższych 16 dni na adres szkoły zostanie wysłana paczka.
Fundacja Orange
Lider: p.Izabela Albińska we współpracy z nauczycielami świetlicy.
Praca na platformie programu Mega Misja: p.Izabela Albińska
Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Białej Piskiej z główną nagrodą na Gali Wolontariatu w Ełku - 5.12.2018r. (publ. p. K. Sawicka, fot. K. Sawicka)
- 109
Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej istnieje
i działa od 14 lat. Do Koła należy 75 wolontariuszy. Opiekunką jest p. Beata Zapolska.Działalność Koła kształtuje u uczniów postawy otwarcia na potrzeby ubogich, uczy empatii i wrażliwości, daje sposobność do charytatywnej aktywności, a przede wszystkim sprawia wiele radości z pełnionej służby. SKC włącza się w szereg akcji organizowanych przez Caritas Diecezji Ełckiej oraz różne fundacje. Wiele akcji organizuje samodzielnie, niosąc pomoc innym osobom na terenie szkoły, w środowisku lokalnym, krajach misyjnych, tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Wśród działań podejmowanych przez SKC można wymienić między innymi: udział w Diecezjalnych Zbiórkach Żywności; organizowanie zbiórek różnych artykułów do krajów misyjnych (Kamerunu, Boliwii, Kenii, Kazachstanu); organizowanie akcji charytatywnych na leczenie i rehabilitację chorych dzieci (Wiktora i Oli, Zosi), w tym kiermaszów ciast, ozdób świątecznych; prowadzenie zbiórki nakrętek; porządkowanie opuszczonych grobów; Kolędowanie Misyjne; Orszak Trzech Króli; podjęcie Adopcji na Odległość; organizowanie spotkań z misjonarzami, spotkań formacyjnych, warsztatów muzycznych oraz na temat pracy wolontariusza; organizowanie wycieczek profilaktyczno - edukacyjnych, pielgrzymek, wyjazdów do kina, na basen, na koncerty muzyki chrześcijańskiej.
5 grudnia 2018 roku 34 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej wzięło udział w Gali Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Uczniowie uczestniczyli we Mszy św., obejrzeli przedstawienie pt. „Wolność - kocham i rozumiem‘’. Ważnym i miłym punktem Gali było wręczenie nagród.
Laureatem konkursu „Szkolne Koło Caritas Roku 2018” zostało SKC działające przy naszej szkole. Nagrodą za zaangażowanie wolontariuszy jest wyjazd dziesięciu osób na Kresy Wschodnie w kwietniu przyszłego roku.
W konkursie plastycznym pt. „Wolontariusz- moje miejsce w Ojczyźnie”(w kategorii klas I-III)
I miejsce zajęła Julia Sienicka kl. III (op. Beata Zapolska), III miejsce - Julia Galanty kl. I (op. Beata Zapolska). Spotkanie zakończyło się wspólną agapą.Więcej informacji na stronach:
http://diecezjaelk.pl/gala-wolontariatu-caritas-2018/
https://radio5.com.pl/bezinteresownie-niosa-pomoc/
https://olsztyn.tvp.pl/40290511/codziennie-i-nie-dla-rozglosu-doceniono-dzialalnosc-wolontariuszy
Żywa lekcja historii - 29.11.2018r. - (publ. p. K. Sawicka, fot. K. Sawicka)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Żywa lekcja historii - 29.11.2018r. - (publ. p. K. Sawicka, fot. K. Sawicka).
77Dnia 29.11.2018 swoją obecnością zaszczyciła naszą szkołę po raz kolejny grupa rekonstrukcyjna Chorągiew Zaciężna Rycerstwa APIS z Gniewu pod kierunkiem Jacentego Ordowskiego. Dzięki „żywej lekcji historii” "Od rycerza do żołnierza" uczniowie przenieśli się w odległe czasy z dziejów Polski. Kolorowe stroje i rekwizyty z dawnych epok nadały wiarygodności i atrakcyjności przekazywanym treściom.
Mistrz Jacenty Ordowski przybliżył, z dużą dawką humoru i ćwiczeniami praktycznymi z udziałem uczniów, rozwój wojskowości i sposoby walki w Polsce:od rycerza Zawiszy Czarnego, husarii polskiej, ataku grenadierów Królestwa Polskiego w okresie powstania listopadowego aż po uzbrojenie legionistów Józefa Piłsudskiego.
Lekcję kończył okres walki o niepodległość, więc nie mogło zabraknąć samego Józefa Piłsudskiego z pałaszem.
Uczniowie mogli dotknąć i obejrzeć repliki dawnej broni - wśród nich zbroję, hełm i miecz rycerski, ubiór husarii z charakterystycznymi skrzydłami oraz broń palną, muszkiet i Mauser k98.
Było ciekawie i zabawnie – to na pewno pouczająca lekcja historii dla każdego. Spotkanie to udowodniło, że historia wcale nie jest nudna.
Organizator: p.Dorota Suchwałko, p. Renata Łuba
Listopad – czas pamięci o zmarłych
Lekcja samoobrony z Mateuszem "Rybakiem" Żukowskim
28 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej odbyły się warsztaty dla uczennic klas siódmych, óśmych i trzecich (oddziałów gimnazjalnych) pod hasłem „Dziękuję, sama się obronię!”, które zorganizowała p. Magda Gentek (pedagog szkolny). Warsztaty odbyły się w ramach programu profilaktycznego „19 dni przeciw przemocy”. Uczennice pod fachowym okiem Mateusza „Rybaka” Żukowskiego (zawodnika i trenera Centrum Atletyki AS), miały okazję przećwiczyć najskuteczniejsze uderzenia.W trakcie zajęć dowiedziały się, jak się zachować i czego unikać w przypadku zagrożenia oraz jak kontrolować strach przed ewentualnym atakiem. Dzięki uprzejmości trenera w zajęciach udział wzięły nieco młodsze uczennice oraz chłopcy, którzy w tym czasie mięli zajęcia wychowania fizycznego.
8fot. i publikacja J. Sakowska
7 grudnia 2018r. "Spotkanie z muzyką"- "Hej kolęda, kolęda"(fot. B. Frąckiewicz)
Podczas dzisiejszego spotkania uczniowie klas 1-3 zapoznali się z pojęciami: kolęda i pastorałka. Wspólnie z artystami zaśpiewali wiele pięknych polskich kolęd. W części konkursowej, wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Zwyciężyła uczennica klasy 1 b Julia Galanty.
7
Spotkanie z rodzicami - szkolenie, przedstawienie, wystawy, zbiórki - 22.11.2018r. (publ. p. K. Sawicka, fot. K. Sawicka)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z rodzicami - szkolenie, przedstawienie, wystawy, zbiórki - 22.11.2018r. (publ. p. K. Sawicka, fot. K. Sawicka).
60
Nowi członkowie SKO (K. Sawicka)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nowi członkowie SKO (K. Sawicka).
Wystawa MY SCHOOL - XI 2018r. (fot. K. Sawicka)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wystawa MY SCHOOL - XI 2018r. (fot. K. Sawicka).
Wystawa prac plastycznych BARWY JESIENI (publ. p. K. Sawicka, fot. K. Sawicka)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wystawa prac plastycznych BARWY JESIENI (publ. p. K. Sawicka, fot. K. Sawicka).
9
Nagrodzone prace konkursowe - MOJA EKOLOGICZNA SKARBONKA SKO - XI 2018r. (publ. p. K. Sawicka, fot. K. Sawicka)
Wystawa prac konkursowych - Konkurs o oszczędzaniu - XI 2018r. (publ. p. K. Sawicka, fot. K. Sawicka)
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wystawa prac konkursowych - Konkurs o oszczędzaniu - XI 2018r. (publ. p. K. Sawicka, fot. K. Sawicka).
19
Kodowanie i programowanie 3 C z użyciem naszych pomocy klasowych -realizacja i publ. p. Izabela Albińska
Program edukacyjny realizowany w klasach I-III
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Obchodzimy Dzień Kropki w klasie 3 A
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
Organizacja roku szkolnego 2023/2024
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Archiwum aktualności