Nowa galeria Warsztaty dziennikarskie dla wolontariuszy - Orzysz, 22 - 24.09.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Warsztaty dziennikarskie dla wolontariuszy - Orzysz, 22 - 24.09.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Klasa 1 b wykonanła 3 zadanie z programu "Klasa w terenie". Tym razem należało odwiedzić ciekawe miejsce , tym miejscem była Biblioteka Publiczna w naszej miejscowości. Stały kontakt z biblioteką jest niezwykle ważny w promowaniu czytelnictwa zwłaszcza uczniów klas najmłodszych. Panie przygotowały dla pierwszaków ciekawe zajęcia, podczas których wspaniale bawiliśmy się bum bum rurkami. Wysłuchaliśmy opowiadania i porozmawialiśmy o uczuciach oraz o tym, co to znaczy -Dobry. Wykonaliśmy dla kolegów serduszka przyjaźni i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
21 września klasy 1a i 1c, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Klasa w terenie” wybrały się na wycieczkę autokarową do wioski zielarskiej – Nitki. Dzieciaki brały udział w warsztatach zielarskich, w trakcie których poznały właściwości lecznicze niektórych ziół, mogły ich dotknąć, zobaczyć jak rosną i pachną, a nawet zjeść. Następnie dzieci przeszły się ścieżką sensoryczną, złożoną m.in. z kamyków, szyszek, kory i piasku. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Dzieciaki miały mnóstwo zabawy, uśmiech nie schodził im z twarzy. Taka lekcja w terenie to ciekawe doświadczenie dla wszystkich uczniów.
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Powered by aSc EduPage