fot.p.Anna Wojsław-szkolna bibliotekarka
AKTUALNOŚCI
Dostępność nauczycieli w roku szkolnym 2024/2025
BIBLIOTEKA I CZYTELNIA KL. IV-VII i oddz. gimnazjum ZAPRASZAMY!
- 1
CZYTELNIA I BIBLIOTEKA KLAS I-III
Na zdjęciu klasa IB z wychowawczynią p. Bożeną Maszczyk
fot.p.Izabela Albińska
21
Lektura.Spektakl w Ełku pt.,,Karolcia".Wycieczka szkolna kl.IIIA,IIIB
15.02.2018r. wychowawczynie p.Lucyna Seroka i p. Izabela Albińska wraz ze swoimi uczniami z klas IIIA i IIIB oraz rodzicami wyjechali do Ełku na przedstawienie wystawione przez Teatr z Krakowa pt.,,Karolcia". Główna bohaterka lektury była w posiadaniu magicznego, niebieskiego koralika, który spełniał wszystkie jej życzenia. Za każdym razem, kiedy spełniło się życzenie wypowiedziane przez dziewczynkę, koralik tracił swoją moc. Ostatnie życzenie, które wypowiedziała Karolcia miało uszczęśliwić wszystkich... Spektakl ten w ciekawy, zabawny i przystępny uczniom sposób przybliża treść lektury pt.,,Karolcia". Uczniowie po powrocie z wycieczki wykonali prace z plasteliny przedstawiające postać głównej bohaterki i jej magiczny koralik.
fot.p.Izabela Albińska
18
Walentynki 2018r./kl.I-III
fot.p.Beata Frąckiewicz,p.Izabela Albińska
20
Pomysłowy rok-kl.1b
Realizacja scenariusza " Czy misia można spotkać w lesie?"
fot.p.Bożena Maszczyk
1
" Dlaczego świętujemy rodzinnie?"
Program Pomysłowy rok - kl. 1 b. Realizacja scenariusza.
fot.p.Bożena Maszczyk
3
Warsztaty muzyczne 9II2018r.Organizator:p.Beata Zapolska
fot.p.Izabela Albińska
6
Tłusty czwartek-IIIB-8II18r./p.Izabela Albińska/
Nowa literatura w bibliotece szkolnej. ZAPRASZAMY!
Obwód trójkąta-IIIB
fot.p.Izabela Albińska
5
Pomysłowy rok
W bieżącym roku szkolnym dwie klasy pierwsze a i b uczestniczą w programie przygotowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci z Krakowa.
Fundacja ta, działa non-profit na rzecz pozytywnej zmiany edukacji. Zachęca do rozwoju i poznawania świata, wspierając edukację dzieci w szkołach podstawowych. Od 2007 roku realizuje nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Jej misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać.
Realizowany przez klasy pierwsze i ich wychowawczynie program nosi tytuł :Pomysłowy rok. Jego ideą jest świętowanie różnych okoliczności (Boże Narodzenie, Wielkanoc), a także podkreślenie wagi różnych dni (np. Walentynki, pierwszy dzień wiosny) poprzez wykorzystanie ciekawych scenariuszy lekcji, świetnie poszerzających wiedzę matematyczną czy przyrodniczą.
Do tej pory pierwszaki zastanawiały się „Czy misia można spotkać w lesie?” „Dlaczego świętujemy rodzinnie? I „Jak zbudować wytrzymały most?” Przeprowadzone zajęcia dostarczyły dzieciom wielu interesujących wiadomości i przeżyć związanych np. z budowaniem mostu, mierzeniem niedźwiedzich stóp, tworzeniem gawry, wykonaniem ozdób świątecznych, które ozdabiały dawne chaty. Przebieg zajęć relacjonuje fotorelacja.
Odpowiedzialne: p. Beata Frąckiewicz, p. Bożena Maszczyk
5
Ferie na lodowisku w Giżycku 23.01.18r.
W dniu 23.01.2018r. po raz kolejny odbyła się wycieczka na lodowisko do Giżycka.Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego, kształtowanie właściwych postaw w grupie oraz dobra zabawa.
Opiekunowie: p. I. Albińska, p. A. Kretuńska, p. M. Konopka, p. A. Konopka.
Organizator: p. Ł. Sierzputowska.
23
Kolędnicy 2017/2018
- 5
Lekcja z Panią Muzyką/klasy I-III
- 43
Profilaktyczne spotkanie z MOPR,Strażą Pożarną i Policją15.01.2018r.
- 2
Bal karnawałowy cd.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal karnawałowy cd..
Bal karnawałowy kl. I-III 2018'
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal karnawałowy kl. I-III 2018'.
Zabawa karnawałowa 2018
KLASA 1B
1
Projekt ekologiczny „DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA”.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Smog.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA -1B
UROCZYSTOŚĆ KLASOWA
Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
10SPRAWOZDANIE
19 stycznia 2018 roku o godzinie 10.00 w klasie I b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Celem głównym uroczystości było wzmocnienie więzi emocjonalnej z Babcią, z Dziadkiem i rodziną oraz stworzenie atmosfery zadowolenia z możliwości wspólnej zabawy.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości przez wychowawczynię klasy, złożenia życzeń i zaproszenia do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy I b.
Dzieci przedstawiły przygotowany program artystyczny. Było to wesołe przedstawienie pt.” O Babci i Dziadku słów kilka”oraz piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli zabawny ipełen humoru skecz dramowy„Babcia”.
Uczniowie jak prawdziwi artyści odtwarzali swoje role, przedstawiali ciałem, mimiką i gestem określone sytuacje.Dopasowywali ruch i słowa do muzyki.
Po występie, dzieci zaśpiewały swoim babciom i dziadkom ‘Sto lat” oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i portrety „ Super Dziadkowie’.
Następnie odbyły się konkursy: „Wachlarzyki” (składanie przez babcie na czas kartek w wachlarzyki ), „Który dziadek lubi szybko jeździć samochodem?” ( zwijanie przez dziadków na klocek sznurka z zamocowanym na końcu samochodem) oraz zabawy przy muzyce: "Dyskoteka dla babć, dziadków i wnucząt" (wybrana uczennica pokazywała różne figury do piosenki „Makarena”, a pozostali uczestnicy zabawy ją naśladowali), „ Kaczuchy”( wspólny taniec z dziadkami przy piosence).
Okazało się, że babcie i dziadkowiebyli wspaniałymi uczestnikami konkursów i zabaw, zdali egzamin na medal. Dzieci udekorowały swoich gości medalami „Babcia na medal” i „Dziadek na medal”.
Na koniec Babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na wspaniały tort przygotowany przez rodziców. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, a przede wszystkim do umocnienia więzi rodzinnych.
Wychowawczyni klasy:
p. Bożena Maszczyk
Kodowanie i programowanie 3 C z użyciem naszych pomocy klasowych -realizacja i publ. p. Izabela Albińska
Program edukacyjny realizowany w klasach I-III
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Obchodzimy Dzień Kropki w klasie 3 A
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
Organizacja roku szkolnego 2023/2024
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Archiwum aktualności