Nowa galeria "Warzywa na wyciągnięcie ręki" (w ramach akcji MySiejeMy) - V 2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - p. K. Sawicka) (fot. - p. K. Sawicka oraz J. Dębek - 4a)
Nowa galeria "Warzywa na wyciągnięcie ręki" (w ramach akcji MySiejeMy) - V 2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - p. K. Sawicka) (fot. - p. K. Sawicka oraz J. Dębek - 4a)
(publ. - p. K. Sawicka)
Uczennica klasy 2a Klara Romanowicz, której wychowawcą jest pani Janina Olech recytuje wiersz pt. "Dla mamy"
Ze wszystkich kwiatów świata
chciałabym zerwać... słońce
i dać je potem Tobie
złociste i gorące.
Słoneczko jest daleko,
ale się nie martw, Mamo,
narysowałem drugie...
Jest prawie takie samo!
Teraz Cię wycałuję,
jak mogę najgoręcej,
bo tak Cię kocham bardzo
że już nie można więcej!
Nowa galeria Egzamin ósmoklasistów - 25 - 27.05.2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. i fot. - p. K. Sawicka)
Nowa galeria Zajęcia świetlicowe na świeżym powietrzu - 20.05.2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. i fot. - p. K. Sawicka)
Nowa galeria Akcja Sadzimy tlen - V 2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - p. K Sawicka, fot, - p. D. Suchwałko)
Nowa galeria Akcja LISTY DLA ZIEMI - IV - V 2021r została dodana do albumu fotograficznego
(publ. i fot. - p. K. Sawicka)
Nowa galeria 101. Rocznica Urodzin Św. Jana Pawła II - 18.05.2021r została dodana do albumu fotograficznego
(publ. i fot. -p. K. Sawicka)
Nowa galeria Nastoletnia depresja (Gablota pedagoga) została dodana do albumu fotograficznego
(publ. i fot. - p. K. Sawicka)
Nowa galeria MySiejeMy - IV - VI 2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. i fot. - . K. Sawicka)
Nowa galeria Dzień Ziemi - 22.04.2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. -p. K. Sawicka)
Przedłużamy termin oddawania prac - do 15 czerwca 2021 roku!
8 maja obchodzimy Dzień Bibliotek i Bibliotekarza. Święto to rozpoczyna Tydzień Bibliotek- siedem dni prawdziwej uczty dla bibliotek i ich czytelników. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły panie z Miejskiej Biblioteki w Białej Piskiej .
Podczas zajęć świetlicowych Dzwoneczek i Czerwony Kapturek czytały dzieciom bajki na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych, które sprawiły wszystkim uczestnikom wiele radości i zadowolenia. Dzieci dzięki różnym opowieściom na chwilę przeniosły się w świat bajek.
Głównym celem takich zajęć było przede wszystkim rozbudzenie zainteresowania czytelnictwem oraz pokazanie dzieciom, iż czytanie jest także przyjemną i ciekawą formą spędzania wolnego czasu.
Pamiętajmy, że książka może stać się naszym przyjacielem!
Tymi oto słowami, co roku uczniowie klas 1-3 witali swoje mamy w Dniu Matki. W tym roku również pamiętamy o Rodzicach i przygotowaliśmy im wiele upominków i laurek.
7 maja 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3. Na konkurs wpłynęło 39 prac. Komisja wyłoniła zwycięzców i tak;
Wśród uczniów klas pierwszych wygrali;
1. Lipińska Natalia kl. 1 a
2. Wojsław Krzysztof kl. 1 a
3. Wszeborowski Marcel kl. 1 a
W klasach drugich zwyciężyli;
1. Vaness Jully kl. 2 c
2. Rogowska Oliwia kl. 2 c
3. Sawicka Lena kl. 2 a
W klasach trzecich wygrali:
1. Maciuk Amelia kl. 3 b
2. Galanty Julia kl. 3 b
3. Kowalewska Maria kl. 3 a
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodycze.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.
(publ. i fot. - K. Sawicka)
(publ. i fot. - p. K. Sawicka)
(publ. - K. Sawicka)
Fundacja „SŁOWO”
ul. Derdowskiego 23, 84-230 Rumia
e-mail: biuro@fundacjaslowo.pl, tel: 500-784-744
NIP: 5882397923, KRS: 0000435830
Rumia, 06.04.2021 r.
Panie i Panowie Dyrektorzy Szkół,
Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.
Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości.
Święto to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo.
Zwracam się z gorącą prośbą, aby szkoły zechciały uczcić to święto poprzez wywieszenie flag na swoich budynkach. To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii
koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach.
Proszę również o opublikowanie informacji na ten temat na stronach internetowych. Plakat i baner zachęcający do wywieszania flag umieszczony jest w załączniku.
Mimo, że szkoły w tym czasie najprawdopodobniej będą zamknięte, prosimy o pamięć na rok przyszły.
Obchodzenie tego święta przez szkoły powinno stać się ważnym elementem wychowania patriotycznego, szkoły mogłyby w tym terminie organizować uroczyste akademie czy też inne wydarzenia. Na stronie
http://swietochrztu.pl zamieściliśmy kilka scenariuszy apeli z tego tytułu.
Fundacja SŁOWO wraz z partnerem, Fundacją PZU, zorganizowała w tym roku I Ogólnopolski Konkurs na
prezentację multimedialną „Chrzest Polski”. Konkurs został rozstrzygnięty w lutym, na naszej stronie
internetowej pod adresem: http://swietochrztu.pl/2021/02/15/wyniki-oraz-prezentacje-nagrodzone-w-iogolnopolskim-konkursie-na-prezentacje-multimedialna-chrzest-polski/ obejrzeć można 45 zwycięskich
prezentacji. Z materiałów można swobodnie korzystać np. podczas prowadzenia lekcji tematycznych. Przed końcem roku szkolnego planujemy ogłosić II edycję konkursu, do udziału w którym już dziś serdecznie zapraszamy.
Święto Chrztu Polski zacząć można „śledzić” w social mediach, do czego serdecznie zapraszamy:
Facebook: https://www.facebook.com/swietochrztupl/
Twitter: https://twitter.com/swietochrztu_pl
Wydarzenie „Wywieś Flagę na Święto Chrztu Polski":
https://www.facebook.com/events/264136315324998/
Gorąco zachęcam Państwa do podkreślenia ważności tego święta.
Jan Klawiter
Prezes Fundacji SŁOWO
(publ. - p. K. Sawicka)
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w tym roku szkolnym zostały rozłożone na miesiące luty i marzec. W naszej szkole odbywały się pogadanki dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.
Wychowawcy i nauczyciele prowadzili zajęcia dotyczące między innymi:
- prawidłowego korzystania z programów i aplikacji,
- wykorzystania zasobów Internetu,
- zagrożeń w necie,
- cyberprzemocy,
- netykiety - np. podczas obchodów Dnia Języka Ojczystego,
- zalet i wad korzystania z mediów elektronicznych,
- praw autorskich,
- bezpieczeństwa w sieci,
- zabezpieczeń kont bankowych (SKO),
- hejtu (tutaj nawiązywali do akcji, w której uczestniczyła szkoła w styczniu – zajęliśmy I miejsce w konkursie na plakat #HEJTMINIEGRA – wykonaliśmy kolaż ze zdjęć nadesłanych przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły – ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło podczas 29 Finału WOŚP w Sztabie w Białej Piskiej).
Uczniowie oglądali filmy edukacyjne (m.in. „Poznaj bezpieczny Internet”, „Szanuj innych w sieci”, „Korzystaj z umiarem z Internetu”, cykl „Owce w sieci”, „Gdzie jest Mimi?”), prezentacje (np. „Bezpieczni w sieci”- Przewodnik po sieci), korzystali z internetowych gier (np. Interlandia – Asy Internetu), rozwiązywali quizy i krzyżówki, przygotowywali prezentacje multimedialne (zgodnie z zasadami).
Nauczyciele wykorzystywali podczas lekcji informacje i materiały ze stron internetowych (m.in. www.sieciaki.pl , www.necio.pl , www.saferinternet.pl ). Uczestniczyli także w webinariach i konferencjach (np. Konferencja online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021r., Konferencja „Przystań w Sieci. Jak pomóc uczniom w bezpiecznym korzystaniu z Internetu?”, Webinarium „Program edukacyjny SELMA – edukacja na temat hejtu i mowy nienawiści” , Webinar „Sieciaki.pl” – zapoznanie z materiałami edukacyjnymi dla dzieci w wieku 9 – 11 lat, Webinarium „#Bezpresji – dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży w kontekście mediów społecznościowych” , Webinarium „Jak edukować o problemie dyskryminacji w sieci?”, Webinarium „Co (nowego) wiemy o cyberprzemocy?”, Webinarium „Logowanie do Realu. Jak zmieniła się rzeczywistość dzieci i młodzieży w pandemii”, Webinarium „Sexting i nagie zdjęcia w sieci – profilaktyka i reagowanie”, Webinarium „Ochrona wizerunku nauczyciela w nauczaniu zdalnym”, po których dzielili się wiedzą z innymi nauczycielami oraz wykorzystywali ciekawe pomysły podczas pracy z uczniami.
W czasie pandemii, podczas zdalnego nauczania, nauczyciele i uczniowie zwracają uwagę na higienę pracy i nauki, ilość czasu spędzonego przed komputerem, wykorzystanie Internetu poza nauką, zasady prawidłowego komunikowania się przez Librusa lub wykorzystując pocztę elektroniczną, zabezpieczenia stron internetowych, sposoby bezpiecznego zakładania kont i logowania się na nie.
W ramach Dnia Walki z Depresją odbyło się spotkanie online z pedagogiem szkolnym. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia związane z kampanią #Bezpresji (m.in. omówienie danych z badań) . Uczniowie zobaczyli zwiastun filmu „Podróbki sławy” oraz przygotowaną przez pedagoga prezentację multimedialną „Jak manipuluje się obrazem?”.
Podczas Dnia Pozytywnego Myślenia wykorzystano „Ruletkę dobrych myśli”, Karty radości i mocy dla najmłodszych, „Dlaczego nie warto bać się mądrego, zdrowego narzekania” (teksty dla nauczycieli), Uważnościowe karty pracy.
Szkoła wzięła udział w akcji wspierającej osoby z Zespołem Downa (wykorzystano Internet, portale społecznościowe, zdjęcia nadesłane przez uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły z poszanowaniem wszelkich praw, #SwiatowyDzienZespoluDawna , #BardziejKochani , #ZespolKolorowychSkarpetek ).
Uczniowie wzięli udział w konkursie fotograficznym „Wiosna w mojej okolicy” organizowanym przez szkołę (korzystali z aparatów, smartfonów, przesyłali drogą elektroniczną wykonane przez siebie zdjęcia, pamiętając o przestrzeganiu zasad, regulaminu, RODO).
Ostatnio szkoła zgłosiła się do konkursu „Kolorowe stołówki”. Polega on na uzyskaniu jak największej liczby głosów oddanych przez stronę internetową www.kolorowestolowki.amica.pl Jest to przykład dobrego wykorzystania Internetu i portali społecznościowych, zaangażowania społeczności nie tylko lokalnej na rzecz szkoły (ogłoszenia w Librusie, na stronie internetowej szkoły, FB).
Bardzo ważnym elementem były pogadanki z uczniami na temat szukania pomocy w sytuacjach zagrożenia. Przekazano uczniom numery telefonów alarmowych, wykaz instytucji wspomagających.
Wychowawcy podczas rozmów z rodzicami poruszali tematy związane z korzystaniem przez uczniów z Internetu (zagrożenia, zalety, kontrola rodzicielska). Rodzicom udostępniono „Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie – porady dla rodziców” oraz spot MSWiA skierowany do rodziców – Hejt wśród dzieci i młodzieży”.
(publ. - p. K. Sawicka)
Wyniki Konkursu Fotograficznego "Wiosna w mojej okolicy" w kategorii klas IV – VIII:
I m. – Nikola Sawicka (7d)
II m. – Karolina Lemańska (8a)
II m. – Zofia Rutkowska (4b)
III m. – Gabriela Gałązka (4b)
III m. – Maja Czartoryjska (8b)
Serdecznie gratulujemy!
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Powered by aSc EduPage