Nowa galeria "Gra o wodę" - w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej - XI 2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria "Gra o wodę" - w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej - XI 2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Wystawa z okazji Święta Niepodległości - XI 2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Konwencja gwarantuje prawa dziecka, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia. Przyjęta została przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1989 r., Polska jest inicjatorem jej uchwalenia. Konwencja weszła w życie w 1990 r. Stronami konwencji jest 195 państwa (stan na czerwiec 2015 r.). Polska ratyfikowała konwencję w 1991 r.
Z tej okazji nasi uczniowie wykonali plakaty, na których zostały wypisane wszystkie prawa uchwalone w konwencji. 22.11.2021 na auli szkolonej odbył się apel. Wytypowaniu uczniowie, ubrani z tej okazji na niebiesko, trzymali chustę animacyjną i podrzucali balony. Po każdym podrzuceniu było odczytywane kolejno prawo dziecka z konwencji. Na koniec uczniowie zostali obdarowani balonami z narysowanymi uśmiechniętymi buźkami.
APEL KLASY 4-6
"Troska o zapewnienie sobie powodzenia i szczęścia towarzyszyła ludziom przez wieki"...
Uczniowie klas 1-3 również chętnie bawią sie i kultywują obrzędy andrzejkowe, aby poznać swoją przyszłość. Zdjęcia J. Siedlecka i B. Frąckiewicz. Publ. B. Frąckiewicz.
Święto to obchodzimy od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje 100 urodziny. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przyniesli swoje pluszaki, które towarzyszyły im przez cały dzień. Fot. i pub. B. Frąckiewicz
Nowa galeria Konkurs muzyczny "Kocham Cię Polsko"- 24.11.2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Konkurs muzyczny „Kocham Cię Polsko”.
24 listopada w naszej szkole odbył się konkurs muzyczny o tematyce patriotycznej zorganizowany przez p. Justynę Modzelewską i p. Izabelę Nawrocką. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział i wzorowe przygotowanie.
Nowa galeria Wystawa prac związanych z Janem Pawłem II została dodana do albumu fotograficznego
(publ. i fot. - K. Sawicka)
Upamiętniając dzień wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły wykonali piękne prace plastyczne: plakaty oraz lapbooki pod hasłem „Nie lękajcie się”. Prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie.
Ł. Sierzputowska
Nowa galeria Szkolny Konkurs Recytatorski ph. „Ujrzeć Jana Pawła II w Jego słowach” została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Zakochani w Jego słowach…
Jan Paweł II – patron byłego gimnazjum- nieustannie kształtował młode pokolenie. Traktował je jako nadzieję Kościoła i przyszłość świata. Apelował do młodych, aby dążyli do szczęścia, prawdy i piękna; aby własne powołanie życiowe budowali na poszanowaniu prawdy i godności. Nic więc dziwnego, że jego sylwetka i głoszona nauka mogą być dla uczniów drogowskazami na trudnej drodze życia.
W Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Białej Piskiej po raz czternasty już odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego p.h. „Ujrzeć Jana Pawła II w Jego słowach”. W związku z obecną sytuacją pandemiczną, konkurs został zawężony do obchodów wewnątrzszkolnych. Wzorem lat ubiegłych nie zabrakło chętnych, by kultywować pamięć o naszym wielkim Rodaku i Jego spuściźnie literackiej.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
W kategorii klas 4-6 zwyciężyli
W kategorii klas 7-8 zwycięzcami zostali:
Wyróżnienie: Weronika Ryży
Wszyscy uczestnicy – niezależnie od zdobytego miejsca – zasłużyli na wielkie uznanie. Recytacja poezji naszego wielkiego Rodaka, przepięknej, mądrej, ale też niezwykle dojrzałej stanowi nie lada wyzwanie. Wielki szacunek należy się więc wszystkim tym, którzy nie lękając się trudności, potrafili doszukać się piękna w obcowaniu z poezją i dzięki niej spotkać się z człowiekiem, który przez lata stał się niekwestionowanym autorytetem dla wielu młodych ludzi.
A. Rogińska
Nowa galeria BohaterON 2021 została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka, fot. - D. Suchwałko)
Już po raz trzeci nasza szkoła przystąpiła do pięknej i wartościowej kampanii „BohaterON w Twojej szkole. Włącz historię”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły przez organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem pakietu materiałów edukacyjnych dot. Powstania Warszawskiego i edukacji patriotycznej wraz ze specjalnymi materiałami dodatkowymi audio i wideo.
Klasy IV-VI wskazywały cechy bohatera oraz wskazywały osoby, które ich zdaniem na to miano zasługują. Wysłuchały słuchowiska „Mały” roznosiciel nadziei”, które wprowadziło w powstańczy klimat, odpowiadało na pytanie, jaką rolę w powstaniu pełnił tytułowy „roznosiciel nadziei”; pomogło uczniom zrozumieć, czym wówczas kierowała się młodzież i w jakich warunkach musiała się odnaleźć, by przetrwać. Pokazało relacje międzyludzkie, solidarność i współpracę w czasie, gdy na szali stawiono własną rodzinę przeciwko miłości do Warszawy, do Polski.
Natomiast klasy VII i VIII obejrzały odcinek programu nauczyciela Arkadiusza Patera „Co za historia” – opowiadający o zagadnieniach dotyczących Powstania Warszawskiego, z którymi mierzą się na lekcjach. Uczniowie poznali także biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. Akcja zakończyła się wykonaniem kartek dla Powstańców Warszawskich, w których uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się i rosnąć, uczyć się języka ojczystego i religii, bawić się w wolnej Polsce. pocztówki, zostaną wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom. W swoich kartkach uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się i rosnąć, uczyć się języka ojczystego, bawić się w wolnej Polsce.
Szkolni koordynatorzy: Dorota Suchwałko, Renata Łuba
W dniach 16 -18.11. 2021 r. obchodzimy w naszej szkole - Tydzień tolerancji, życzliwości i szacunku.
W każdym kolejnym dniu, uczniowie ubierają się w innym kolorze. Dziś poznaliśmy prawa dziecka. Od tej pory, każdy uczeń klasy 2 c wie, że ma swoje prawa. Fot. B. Frąckiewicz
Uczniowie klasy 2 c przeżyli dziś niezwykłe emocje za sprawą otrzymanego listu. Otóż list ten, napisał do nich Mikołaj. Radość mieszła się z niedowierzaniem. Ci, którzy jeszcze nie napisali swojego listu zaczęli gorączkowo zastanawiac się nad jego treścią. Fot. B. Frąckiewicz
#SzkołaDoHymnu - 10.11.2021r. Klasy I-III; fot. p. Izabela Nawrocka, p. Izabela Albińska, p. Beata Frąckiewicz
(publ. - K. Sawicka)
Chcielibyśmy zaprosić uczniów do wzięcia udziału w IV Mistrzostwach Warmii i Mazur w Esporcie o puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem - dwa lata temu na wypełnionej po brzegi olsztyńskiej Hali Urania gościło ponad 50 szkół z Warmii i Mazur. Zeszłoroczny turniej przez wzgląd na bezpieczeństwo musiał odbyć się w całości w internecie, ale nie przeszkodziło to w udziale aż 58 drużyn z województwa. Tegoroczna edycja również odbędzie się w całości online, jednak poszerzona zostanie jej formuła. Dla uczniów szkół podstawowych i średnich z całej Polski przygotowany został turniej w grę Counter-Strike: Global Offensive z pulą 10 000 PLN oraz konkurs programistyczny z pulą 6 000 PLN.
Całe wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Poniżej wszystkie najważniejsze linki oraz harmonogram.
Harmonogram turnieju CS:GO:
Start zapisów: 05.11.2021
Koniec zapisów: 16.11.21 godzina 23:59
Eliminacje Pierwsza Tura: 20.11.2021
Eliminacje Druga Tura: 21.11.2021
Mecz o trzecie miejsce: 04.12.2021
Mecz finałowy: 05.12. 2021
Harmonogram konkursu programistycznego:
Rejestracja: 05.11.2021 – 14.11.2021
Faza tworzenia gier: 15.11.2021 – 28.11.2021
Faza oceny gier: 29.11.2021 – 04.12.2021
Ogłoszenie wyników: 05.12.2021
Najważniejsze linki:
Strona internetowa: https://www.orogg.pl
Strona Facebook: https://www.facebook.com/oronafb
Formularz rejestracyjny CS:GO: http://go.astrogg.pl/rejmwim4
Regulamin Turnieju CS:GO: http://go.astrogg.pl/regmwim4
Transmisja turnieju: https://www.twitch.tv/oronatwitch
Formularz rejestracyjny konkursu programistycznego: http://go.astrogg.pl/konkursform
Regulamin konkursu programistycznego: http://go.astrogg.pl/konkurspro
Nowa galeria #SzkołaDoHymnu - 10.11.2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka) (fot. - D. Suchwałko, A. Janicka)
5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia w klasach 1-3 pojawili się bohaterowie najpiękniejszych bajek. Fot. p. B. Frąckiewicz, p. J. Siedlecka, p. I. Albińska
(publ. - K. Sawicka)
Nasza szkoła została zgłoszona do akcji Szkoła Do Hymnu! Dlatego 10 listopada o godz. 11.11 odśpiewamy w ustalonych przez nauczycieli grupach 4 zwrotki hymnu państwowego.
„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata.
W 2018 r. wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów (13 702) oraz 1 055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.
W roku 2019 hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych.
W roku 2020 – mimo trwającej epidemii i nauki na odległość – do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne.
( https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-2021--zapraszamy-do-wspolnego-odspiewania-hymnu-narodowego )
(publ. - K. Sawicka)
Drodzy Uczniowie!
Czy Wy zwracacie uwagę na to co znajduje się na waszych talerzach? I czy przestrzegacie zasad zdrowego odżywiania się?. Wiadomo, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie, dlatego przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym każdy z was będzie miał możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na zdrowe śniadanie.
Regulamin konkursu:
Głównymi celami konkursu są:
- promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów;
- uświadomienie uczniom wpływu sposobu odżywiania się na nasz organizm i rozwój zarówno fizyczny jak i umysłowy;
- nabywanie przez uczniów prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków zdrowego odżywiania się;
- uświadomienie uczniom, że zdrowy posiłek może być nie tylko zdrowy, ale i smaczny.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII.
1. Zadaniem uczestników jest samodzielne przyrządzenie zdrowego posiłku według autorskiego przepisu. Przyrządzone śniadanie należy udokumentować w postaci wykonania zdjęcia.
2. Wszystkie prace konkursowe należy przysłać na adres magdagentek@wp.pl do dnia 9 listopada 2021r. (wtorek). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 10 listopada 2021 r. (środa).
3. Uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie otrzymają pozytywne oceny z zachowania. Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są nagrody rzeczowe.Życzymy ciekawych pomysłów i smacznego!
Organizatorzy
Nowa galeria Projekt edukacyjno - sportowy Hooop Spoort (część III) - 27.10.2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Projekt edukacyjno - sportowy Hooop Spoort (część II) - 27.10.2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Projekt edukacyjno - sportowy Hooop Spoort (część I) - 27.10.2021r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Powered by aSc EduPage