Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Zwiedzamy Wieżę Ciśnień - 20.06.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. B. Dziegielewska, publ. - K. Sawicka)
20.06.2023r. klasa czwarta miała okazję podziwiać panoramę miasta w trakcie zwiedzana Wieży Ciśnień. Wielką atrakcją okazały się nie tylko pękne widoki, ale też wspinaczka po 155 schodach liczącego 34m zabytku naszego miasta. Uczestnicy przekazali prowadzącej (pracownicy Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej) tematyczne prace konkursowe, z których najprawdopodobniej powstanie wystawka. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.
Nowa galeria Obejrzenie Wystawy poświęconej historii plebiscytu 1920 roku na Warmii, Mazurach i Powiślu została dodana do albumu fotograficznego
((publ. - K. Sawicka)
Wystawa poświęcona historii plebiscytu 1920 roku na Warmii, Mazurach i Powiślu.
Uczniowie naszej szkoły w dniach 31.05.-16.06.2023 odwiedzili wystawę, która została udostępniona przez IPN szkole ponadpodstawowej w Białej Piskiej.
Uczniowie klasy 6b uczestniczyli także w wykładzie dr Waldemara Brendy nt: “Plebiscyt 1920. Walka o polskość Warmii, Mazur i Powiśla”.
W czasie tych zajęć uczniowie poznali/utrwalili wiedzę na temat naszego regionu, dowiedzieli się dlaczego wynik plebiscytowy był właśnie taki i jak wyglądała propaganda plebiscytowa, a także jakie tereny na Warmii i Mazurach obejmował swym zasięgiem plebiscyt. Trzeba znać historię swego kraju, narodu, regionu. Jest ona jednym z najważniejszych ogniw spajających ludzi i tworzących coś, co można nazwać wspólnotą narodową, coś, co określa naszą świadomość.
Jak powiedział Józef Piłsudski: "Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium"
R. Łuba, B. Dzięgielewska, D. Suchwałko
Nowa galeria Wycieczka do Ełku - Cudze chwalicie, swego nie znacie - 12.06.2023r została dodana do albumu fotograficznego
(fot. - D. Suchwałko, publ. - K. Sawicka)
W poniedziałek, 12 czerwca, uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych wyruszyli na wycieczkę ph „Cudze chwalicie, swego nie znacie” część 2.
Tym razem było to Muzeum Historyczne w Ełku. Na początku wycieczki uczestnicy obejrzeli wystawę dotyczącą historii fotografii. Znajdowały się tam fotografie ukazujące obrazy Ełku z lat 50. 60. i 70. XX wieku oraz aparaty fotograficzne. Uczniowie mogli zajrzeć również do ciemni fotograficznej. Poznali historię powstania silnika parowego i parowozu. Opowieściom towarzyszyła prezentacja eksponatów muzealnych związanych z historią kolei w Ełku oraz rozwojem techniki. Po obejrzeniu ekspozycji w budynku, udali się na zewnątrz, gdzie znajdują się zabytkowe wagony, lokomotywy. Uczniowie z podziwem oglądali, do kilku z nich mogli nawet wejść i zobaczyć, jak wyglądały dawne pociągi od środka, poczuć się jak pasażerowie.
Największą atrakcją była przejażdżka kolejką wąskotorową, w czasie której podziwialiśmy piękno naszego krajobrazu, krajobrazu naszego regionu.
Było naprawdę ciekawie, historycznie, regionalnie….
Prawdziwe jest powiedzenie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”
Renata Łuba, Dorota Suchwałko
Nowa galeria Podziękowanie dla szkoły została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Wręczenie stypendiów szkolnych - 21.06.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria BEZPIECZNE WAKACJE - Projekt Mam impuls na życie w ramach Dni Rodziny - 19.06.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria SKC przygotowało cytaty do wylosowania z okazji Dni Rodziny została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Zajęcia matematyki - Gry i zabawy na świeżym powietrzu została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Wystawa prac uczniów - wykorzystanie surowców wtórnych na plastyce została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Zajęcia informatyki- Bezpieczne wakacje została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K Sawicka)
Nowa galeria Wystawa rysunków uczennicy została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Śladami trzech kultur została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Śladami trzech kultur: judaizm, prawosławie, islam.
Dnia 7.06.2023r. uczniowie klas 6a, 6b, 6c oraz 7a pojechali na wycieczkę edukacyjną śladami trzech kultur.
Eurpejskie Centrum Bocinów w Pentowie - uczniowie mieli okazję posłuchać informacji na temat bocianów oraz zobaczyć tak dużą kolonię bocianów na tak niewielkim obszarze.
Tykocin – zwiedzanie Wielkiej Synagogi w Tykocinie.
Supraśl – Monaster – prawosławny klasztor, Cerkiew. Po zwiedzeniu klasztoru i cerkwi ruszyliśmy na spacer. Po drodze mijaliśmy Domy Tkaczy przy ul. 3 Maja (Domy tkaczy zostały zbudowane przez Wilhelma Zacherta na potrzeby pracowników, którzy przybyli tu z nim aż z okolic Zgierza, każdy dom pełnił funkcję mieszkania oraz miejsca pracy.), oraz Pałac Buchholtzów w którym obecnie znajduje się liceum plastyczne.
Kruszyniany – Meczet oraz cmentarz Tatarów Polskich.
Opiekunowie wycieczki: Małgorzata Borzymowska, Monika Szczech, Ewa Góralska
Nowa galeria Obchody Święta Szkoły została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Obchody Święta Szkoły ph. „Tadeusz Kościuszko-patron szkoły naszym wzorem”.
W ramach obchodów Święta Szkoły uczniowie poznali sylwetkę Tadeusza Kościuszki-obejrzeli film biograficzny, poznali życiorys, zaprezentowany przez uczniów klasy 7 c.
Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne poświęcone patronowi. Wystawę prac udostępniono na korytarzu szkolnym.
W obchody Święta Szkoły wpisało się również zwiedzanie Sali Tradycji im. Podlaskiej Brygady Kawalerii.
Nowa galeria Program profilaktyczny dla klas 7 - 8 - Archipelag Skarbów - 1 - 2.06.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Dzień Sportu i Dni Rodziny - 1.06.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Wycieczka do Studzienicznej -Stacja Dziecięca III Kongresu Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej ph. Wstańcie, chodźmy! - 27.05.2023r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
(fot. - E Barwikowska, K. Sawicka)
To już ósma edycja wydarzenia poświęconego kreatywnemu wykorzystaniu nowych technologii, bezpieczeństwu online i świadomemu korzystaniu z mediów społecznościowych. W Naszej szkole włączyliśmy się poraz pierwszy. W tym forum wzięły udział klasy 7a, 7b, 7c, 8b i 8c. Koordynatorem wydarzenia była p. Edyta Barwikowska. Wśród tegorocznych prelegentów są: ambasadorka ciałopozytywności i uczestniczka „Top Model" Martyna Kaczmarek, interwent kryzysowy Tomasz Bilicki, pasjonat piłki nożnej i tiktoker Łukasz Chwieduk, specjalistka od sztucznej inteligencji Pamela Krzypkowska oraz aktywistki z inicjatywy Wschód! – Dominika Lasota oraz Wiktoria Jędroszkowiak. Prowadząca wydarzenie dziennikarka Justyna Suchecka-Jadczak zaprosi na scenę również laureatów tegorocznej edycji konkursu „Slove for Tomorrow".
Podczas Digital Youth Forum odbędzie się premiera filmu dokumentalnego dla młodzieży „Dopamina" zrealizowanego dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przez duet reżyserski Helenę Ganjalyan i Bartosza Szpaka. „To nie jest film o tym, że internet jest zły i mamy przestać go używać. Ani żeby ktokolwiek czuł się winny, że z niego korzysta… Pytanie co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas" – tłumaczy w pierwszych scenach filmu jeden z jego młodych bohaterów.
Wszystkie wystąpienia podczas DYF będą tłumaczone na język ukraiński i polski język migowy (PJM). Zapisów klas do udziału w wydarzeniu w formule online mogą dokonywać nauczycielki i nauczyciele do 6 czerwca na stronie: https://digitalyouth.pl/
Partnerami DYF są Fundacja Orange (Główny Partner) oraz Samsung, Meta, Warbud SA, Twister, GeoComply, Librus oraz Robimy Social Media. Wydarzenie jest współfinansowane przez Unię Europejską. Patronami medialnym DYF są Radio TOK FM, „Głos Nauczycielski" oraz „Rzeczpospolita".
Publikacja i zdjęcia B. Frąckiewicz
Uczniowie klasy 3 c odpowiedzieli na zaproszenie pracowników Biblioteki Publicznej i wzięli udział w akcji "Jak nie czytam jak czytam".
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Powered by aSc EduPage