Nowa galeria Dzień Wolontariusza w szkole - 5.12.2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Dzień Wolontariusza w szkole - 5.12.2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria II. Kampania "Biała Wstążka" - XII 2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.
Nasza szkoła włączyła się w kampanię, 3.12.2022r. przypinałyśmy „białe wstążki” mężczyznom i rozdawałyśmy ulotki jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie zostaną sprawcami przemocy wobec kobiet i będą na nią reagować. Tego dnia w godzinach od 10:00 do 13:00 pełniony był dyżur specjalistów między innymi pracowników socjalnych, policjanta, pedagoga szkolnego i pełnomocnika Punktu Konsultacyjnego.
Nowa galeria Zbiórka żywności - "TAK, POMAGAM!" (org. CARITAS) - 2 - 3.12.2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i pbl. - K. Sawicka)
Nowa galeria Całoroczna akcja "TUSZ DO PAKI" została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Zajęcia matematyki w kl. 4a i 4b - Jednostki długości i jednostki masy - mierzenie, ważenie, zamiana jednostek. - XII 2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Próbny egzamin ósmoklasistów - 28 - 30.11.2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Zbiórka żywności - Współpraca z Bankiem Żywności w Piszu - 25 - 26.11.2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
W listopadzie uczniowie kl.1b ponownie spotkali się z kotkiem Amadeuszem w ramach projektu edukacyjnego ,, Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji". Tematem przewodnim spotkania był Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dzieci wysłuchały wiersza o upodobaniach żywieniowych Amadeusza oraz wymienili produkty, które jedzą najchętniej. Uczestnicy projektu na podstawie wiersza wykonali zadanie, które polegało na pokolorowaniu, wycięciu i położeniu na pierwszym talerzu produktów, które Amadeusz lubi jeść, ale niekoniecznie są zdrowe, a na drugim te, których nie lubi. W grupach uczniowie przygotowali plakaty pt. ,, Jak dbam o zdrowie?". Pierwszoklasiści wykonali również pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki.
( fot. - I.Nawrocka, E. Rydzewska; publ. - E.Rydzewska)
Nowa galeria Gazetka FLASHCARDS - j. angielski została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ.- K. Sawicka)
Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia - 25.11.2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Dzień Życzliwości - 21.11.2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria BohaterON - XI 2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K. Sawicka)
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Akcja realizowana jest przez fundacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria.
Uczniowie naszej szkoły już kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON w Twojej Szkole. Włącz historię!” VII edycja). Projekt był realizowany na lekcjach historii w klasach IV-VIII . Zajęcia edukacyjne odbywały się w okresie X-XI 2022 r. Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem w/w materiałów.
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu i jego bohaterom w oparciu o materiały edukacyjne organizatora. Celem lekcji było wprowadzenie uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców Warszawskich. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali oni 2 częściowego słuchowiska pt. „Mały roznosiciel nadziei”. Uczniowie wysłuchali słuchowiska, następnie przedstawili wydarzenia na osi czasu. Przeprowadzono również pogadankę na temat roli dzieci w czasie Powstania Warszawskiego i funkcji, jaką wtedy pełnili, a także niebezpieczeństw, jakie im zagrażały.
Uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w akcji, realizując zajęcia z wykorzystaniem scenariuszy dla ich grupy wiekowej. Zobaczyli w ramach lekcji film edukacyjny z serii „Co za historia! – Powstanie Warszawskie”, a następnie pracując w grupach starali się znaleźć odpowiedź na pytania: Dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? Jaką cenę zapłaciła Warszawa? Dlaczego zawsze powinniśmy o ich bohaterstwie pamiętać?
Uczniowie klas VIII mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat Powstania Warszawskiego, o którym uczyli się już na lekcjach historii w ramach realizacji treści podstawy programowej.
Chętni uczniowie klas VI-VIII SP przygotowali dodatkowo w formie plakatów informacje o Powstaniu oraz kartki – laurki, które zostały umieszczone na gazetkach ściennych w szkole.
Od tej edycji zamiast wysyłania tradycyjnych kartek-laurek organizatorzy zaproponowali uczniom dokonanie wpisów na działającym od 1 sierpnia portalu www.dumnizpowstańców.pl – wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Strona ta pozwala każdemu użytkownikowi na dodanie własnych treści: tekstu, zdjęcia lub nagrania wideo. Każdy indywidualny wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.
Udział w kampanii BohaterON dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć..
Projekt został przyjęty przez uczniów z dużym zainteresowaniem.
Szkolni koordynatorzy akcji:
Dorota Suchwałko
Renata Łuba.
Publikacja B. Frąckiewicz, zdjęcia wychowawcy klas.
Nowa galeria KONKURS - PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK KL.1-3 została dodana do albumu fotograficznego
publ. E.Rydzewska
Nowa galeria Obchody Tygodnia Edukacji Globalnej - XI 2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Akcja "Szkoła do hymnu" - dyplom - XI 2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(publ. - K.Sawicka)
Nowa galeria Spotkanie wolontariuszy - 16.11.202r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Zajęcia matematyki w klasach 4a i 4b - Zakupy - nauka przez zabawę - XI 2022r. została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Nowa galeria Tydzień Edukacji Globalnej - gazetki (XI 2022r.) została dodana do albumu fotograficznego
(fot. i publ. - K. Sawicka)
Oferta zajęć pozalekcyjnych z robotyki
organizowanych w roku szkolnym 2024/2025
przez Robociaki- Akademia Robotyki dla Dzieci
Każdego roku, w dniu 15 września niemal na całym świecie obchodzimy Dzień Kropki. Święto jest symbolem kreatywności, odwagi i współpracy. Tego dnia, między innymi w szkołach uczniowie tworzą prace, których motywem jest kropka. Pierwsze święto odbyło się w 2009 roku.
OSZCZĘDZAJ W SKO
Zapraszamy uczniów do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności. Jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych rachunkach bankowych. System został zainicjowany przez Pocztową Kasę Oszczędności. Po II wojnie światowej system był rozwijany przez Powszechną Kasę Oszczędności, a obecnie prowadzony jest przez PKO BP.
Głównym założeniem programu jest upowszechnianie idei oszczędzania oraz szerzenia postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży.
Do SKO mogą zapisać się uczniowie od 5. lat do ukończenia 13. roku życia. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta. Oprocentowanie zmienne 5,00% w skali roku do kwoty 2 500 zł i 1,00% od nadwyżki ponad 2 500 zł
Uczniowie z klas IV - VI mogą dokonywać wpłat i wypłat u Opiekuna SKO. Mogą też zrobić to rodzice lub opiekunowie prawni uczniów posiadający konto w banku PKO BP (otrzymają dostęp do kont uczniowskich). Uczniowie klas młodszych mogą zapisać się do SKO pod warunkiem, że rodzice mają konto w banku PKO BP i będą mogli dokonywać wpłat i wypłat samodzielnie (Opiekun SKO przebywa jedynie w budynku szkoły przy ul. Moniuszki 7).
Aby uczeń mógł przystąpić do SKO, rodzic powinien wypełnić formularz oraz zapoznać się z informacjami. Formularz dostępny jest u Opiekuna SKO.
Wszelkich informacji udzieli Opiekun SKO - p. Katarzyna Sawicka
Zalecany kontakt przez dziennik elektroniczny Librus
Powered by aSc EduPage