• JUBILEUSZ 70-LECIA SZKOŁY

• JUBILEUSZ 70-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W BIAŁEJ PISKIEJ

W piątek 03 czerwca 2016r. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej świętowała Jubileusz 70-lecia. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci osób, które uczestniczyły w tej uroczystości. Był to czas wyjątkowy, pełen emocji oraz radosnych i wzruszających spotkań. Na uroczystości jubileuszowe przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz rządowych  i samorządowych, byli i obecni pracownicy, absolwenci i partnerzy szkoły. Uroczystość swoją  obecnością zaszczycił wicekurator Wojciech Cybulski oraz były Proboszcz naszej parafii Prałat Stefan Nyc i obecny Proboszcz Ks. Piotr Butrymowicz.

Oficjalne obchody rozpoczęła msza święta. o godzinie 8.00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej, którą celebrował Jego Ekscelencja Ks. Biskup Romuald Kamiński. Po dziękczynnej mszy nastąpił przemarsz do szkoły. Uroczysta akademia odbyła się na placu przed budynkiem szkoły.
               Po ceremonii przekazania Sztandaru Szkoły na scenie pojawili się prowadzący galę uczniowie – Amelia Tereszczak i Szymon Romanowski. Mali prezenterzy  w imieniu gospodarza uroczystości, przywitali wszystkich zebranych. Następnie poprosili o zabranie głosu Dyrektora Szkoły  Antoniego Zabielskiego. W dalszej części uroczystości przemawiali: Burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak, wicekurator Wojciech Cybulski, absolwentka i autorka książek  o naszym miasteczku - Pani Mirosława Pałaszewska, Asystent  Posła na Sejm RP Jerzego Wojciecha Małeckiego odczytał przygotowany specjalnie na tę okazję list oraz dh. Monika Palczewska, zastępca Komendanta Hufca ZHP im J. Korczaka w Piszu. Wśród oficjalnych wystąpień nie zabrakło chwil wzruszenia i łez. Zaproszeni goście ciepło i serdecznie wypowiadali się
          o placówce, gratulowali jubileuszu i podkreślali niezastąpioną rolę szkoły w środowisku lokalnym.

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wszyscy obecni mogli zapoznać się z krótką historią szkoły. W sposób humorystyczny i ze śpiewem uczniowie przedstawili scenki z życia szkoły, przeplatane żywiołowym tańcem. Po części artystycznej na boiskach szkolnych absolwenci naszej szkoły rozegrali mecze wspomnień
           w koszykówkę i piłkę nożną, zorganizowane przez nauczycieli naszej szkoły. Na boiskach panowała sympatyczna atmosfera przy licznie kibicującej grupie uczniów, którzy podziwiali sprawność dużo starszych „kolegów”.

Ułatwiając gościom podróż sentymentalną w przeszłość nauczyciele przygotowali ekspozycję zdjęć, dokumentów z minionych lat, gazetki, pamiątki, wystawy prac plastycznych oraz wytwory artystyczne uczniów, a wszystko to ku pamięci minionych 70 lat istnienia naszej placówki. W budynku szkoły można było przenieść się w dawne czasy, przeglądając szkolne kroniki, księgę absolwentów, bogatą kolekcję pucharów i medali sportowych, wystawę zdjęć oraz śledząc prezentacje multimedialne w dwóch kawiarenkach, w których dzięki dobrej współpracy z rodzicami można było przy kawie i cieście powspominać szkolne lata.

Wszystkim, którzy swą obecnością uświetnili tę ważną dla nas uroczystość oraz tym, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju szkoły, a także pomogli w organizacji i przeprowadzeniu tej uroczystości, za szczere życzenia i pamięć o szkole składamy serdeczne podziękowania.

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym się dzieli z innymi” . Słowami Jana Pawła II wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim, którzy tego wspaniałego dnia zechcieli być z nami.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał jubileuszową pamiątkę, okazjonalny medal oraz płytę CD z prezentacją dotyczącą historii i osiągnięć szkoły.

i Rada Pedagogiczna