Finisz

XIII MAZURSKIEJ  OLIMPIADY  EKOLOGICZNEJ

Szkół Podstawowych Regionu Wielkich Jezior Mazurskich

już za nami!

Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku już po raz trzynasty zorganizowało Olimpiadę Wiedzy Ekologicznej dla dzieci ze szkół podstawowych z Regionu WJM. Temat przewodni konkursu to: „Klimat i odnawialne źródła energii – czy na pewno wszystko wiem?”

Spośród prawie 700 uczniów, którzy wzięli udział w pierwszym etapie do finału dostało się 60 najlepszych (jeden uczestnik nie dojechał). W tym roku gospodarzem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu, a uczestników uroczyście przywitał burmistrz miasta  Pan Zbigniew Włodkowski. Przez godzinę dzieci zmagały się z testem składającym się z 40 pytań. Następnie najlepsza dwunastka odpowiadała ustnie na dwa wylosowane przez siebie pytania oraz miała za zadanie rozpoznać 3 gatunki rodzimych drzew i krzewów.

Jury w składzie:

1.Monika Grzywińska - Nadleśnictwo Pisz

2.Alicja Kruszelnicka - Mazurski Park Krajobrazowy

3.Jerzy Bujno – przewodniczący jury - Starostwo Powiatowe w Giżycku

4.Adam Myka - Nadleśnictwo Drygały

5.Waldemar Stanisław Stelmasiewicz - Nadleśnictwo Giżycko

6.Wojciech Kucfir - Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami

po zsumowaniu punktacji ogłosiło zwycięstwo Julii Nowotnik, drugie miejsce zajął Jakub Gieglis a trzecie Radosław Nowacki.

Poniżej znajduje się tabela z finałową dwunastką.

Julia Nowotnik

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie

Jakub Gieglis

Zespół Szkół Nr 4 w Mrągowie im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego

Radosław Nowacki

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie

Zuzanna Nowacka

Szkoła Podstawowa w Białej Piskiej im. Tadeusza Kościuszki

Karol Socha

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stanisława Moniuszki w Kętrzynie

Jakub Sewioło

Szkoła Podstawowa nr.1 z Oddz. Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Gołdapi

Nina Czarnecka

Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku

Jakub Żbikowski

Zespół Szkół Nr 4 w Mrągowie im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego

Hanna Tyc

Szkoła Podstawowa w Kruszewcu

IX

Katarzyna Orłowska

Szkoła Podstawowa w Srokowie  Filia  w Solance im. prof. Stanisława Srokowskiego

Zofia Paluch

Zespół Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Giżycku

XI

Milena Adamowicz

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową oraz dyplom za uczestnictwo w konkursie. Dzieci do wyboru miały książki o tematyce przyrodniczej, sprzęt sportowy oraz gry edukacyjne o tematyce naukowej z serii Green Science. Dyplomy otrzymali również nauczyciele dzieci biorących udział w Olimpiadzie, a opiekunka zwyciężczyni, Pani Mariola Masakpoza gratulacjami otrzymała również nagrodę rzeczową. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Burmistrza Zbigniewa Włodkowskiego za umożliwienie nam zorganizowania Olimpiady w Orzyszu, a także do Pani Dyrektor Agnieszki Chaberskiej z Gimnazjum w Orzyszu i Pani Dyrektor MOSiR w Orzyszu - Anny Rogińskiej za pomoc logistyczną w organizacji Finału.

Pytania nie należały do najłatwiejszych, jednak nasi finaliści dzielnie poradzili sobie z zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska i klimatu. Tych, którym się nie powiodło zapraszamy udziału w przyszłym roku!

źródło: http://www.jeziora.com.pl/index.php/component/content/article/8-aktualnosci/946-finisz-xiii-mazurskiej-olimpiady-ekologicznej-szkol-podstawowych-regionu-wielkich-jezior-mazurskich-juz-za-nami

Opiekun: p. Bożena Daniłowska

GRATULUJEMY!