• Podziękowanie za przesłaną pomoc dla dzieci z Afryki

• A.I.D.G.                                               Doumé,  12 września 2016r.

Droga Pani Beato i Uczniowie ze Szkolnego Koła Misyjnego w Białej Piskiej.

W imieniu dzieci i młodzieży z Bafoussam pragnę serdecznie podziękować za przesłaną pomoc w postaci odzieży, artykułów szkolnych, zabawek, żywności i słodyczy. Paczki były przygotowane z wielką miłością i starannością. Dziękuję za Waszą ofiarność i włożony trud w przygotowanie  darów. Dały one tutejszym dzieciom wiele radości. Każda rzecz jest dla nich bardzo cenna. Nie mają wielu podstawowych rzeczy, a na przybory szkolne muszą sami zapracować.

W wakacjach dzieci i młodzież pracuje. Najczęściej na polach, pomagając rodzicom i dziadkom przy zbiorze i sprzedaży plonów. W ten sposób zarabiają na szkołę, przybory szkolne i podręczniki.

Na początku sierpnia niektórzy zeszli już z pól i przychodzili do naszego domu, by nas „pozdrowić” – to jest takie rozpoznawcze hasło, bowiem wstydzą się swojej biedy i często nie powiedzą wprost, że są głodni lub coś potrzebują. Dzięki darom Waszego serca mogłam spełnić ich niektóre oczekiwania. Jaka była radość, kiedy otrzymały zeszyt, jakieś ubranko, tenisówki, długopis, kredki, flamastry a nawet coś do zjedzenia i słodycze. Trzeba było widzieć ich rozpromienione twarze. Niektóre momenty uchwyciłam aparatem. Kilka zdjęć przesyłam w załączniku. Resztę darów przekazałam rodzinom najuboższym przez siostrę Orencję, gdyż ja 12 sierpnia przeprowadziłam się na nową placówkę.

Obecnie jestem w Doumé. Jest to mała miejscowość na wschodzie Kamerunu. Ludność jest tu uboższa, ale również bardzo otwarta i życzliwa. Jak zajechałam zobaczyłam wiele dzieci i młodzieży czekającą na pracę, aby mogła zarobić na szkołę. Tutaj ludność zajmuje się głównie uprawą ziemi. Praca w polu wygląda tutaj inaczej niż u nas. Wszystko robi się ręcznie. Często używają drewnianych motyk, gdyż nie stać ich na lepszą np. metalowa, a ziemia jest gliniasta i skalista.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ofiarowania dzieciom i młodzieży odrobiny uśmiechu.

Pamiętająca w modlitwie wraz z dziećmi i młodzieżą afrykańską   s. Barbara Pillar

Mój obecny adres: Sr. Barbara Pillar Soeurs Pallottines BP 42 DOUME  CAMEROUN

więcej fotek w albumie 2016/2017