• Montaż słowno-muzyczny

• 04.05.2019 21:13
      • Żołnierze Wyklęci-historia im nie obca    (lub „Młodzież blisko historii”)

„Dlaczego Was wyklęto?”-pod takim hasłem młodzież Szkoły Podstawowej  im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej począwszy od pierwszych dni marca podjęła szereg inicjatyw, przybliżając historię i sylwetki Żołnierzy Wyklętych.

Podczas uroczystego apelu uczniowie mieli okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego w wykonaniu klas III gimnazjalnych , ósmych i klasy piątej, w którym narrację przeplatały wiersze i piosenki o Żołnierzach Niezłomnych skazanych na zapomnienie.

Tło występu stanowiła wystawa cyklicznie przygotowywanego konkursu „Żołnierze Wyklęci”,  do którego włączeni zostali  wszyscy uczniowie poprzez wykonywanie prac lub też oddawanie na nie swoich głosów. Te coroczne zmagania plastyczno-historyczne stały już szkolną tradycją.

Krótka lekcja historii ukazująca  bohaterstwo, patriotyzm i oddanie Żołnierzy Wyklętych stały się też tematem przewodnim przedstawienia, które młodzież zaprezentowała rodzicom podczas comiesięcznego spotkania z wychowawcami i nauczycielami.

Z myślą o tych, dla których wolności nie było, uczniowie klas IV-VIII oraz trzecich gimnazjalnych wzięli tez udział w Biegu Pamięci Wyklętych „Wilczym Tropem” na dystansie   1963 m.

Montaż słowno-muzyczny-p. Bożena Dzięgielewska,  p.Nela Seroka

Konkurs plastyczno-historyczny, dekoracje -p. Hanna Braun, p. Marzanna Laszczkowska, p. Nela Seroka, p. Bożena Dzięgielewska, p. Magda Gentek, p. Marta Kijewska

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”-p.Magda  Gentek, p. Jolanta Sakowska

Zdjęcia: p.Katarzyna Sawicka, p.Bożena Dzięgielewska, uczennica Kinga Borzymowska